Road in Belgia

Dlaczego warto skorzystać z usług Shell? 

 • Zwrot podatku VAT w ciągu 14 dni od wystawienia faktury – masz pewność, że w tym czasie Twoje pieniądze znajdą się na koncie.
 • Zasięg obejmujący 31 państw europejskich – podróżuj po całej Europie bez zamartwiana się o stan Twojego portfela.
 • Uproszczona administracja – załatwimy w Twoim imieniu wszelkie formalności, wystarczy że do nas zadzwonisz.
 • Fachowe doradztwo – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i pomożemy podjąć właściwą decyzję.
River in Belgia

Kto może domagać się zwrotu podatku VAT?

Wielu polskich przedsiębiorców, którzy dokonywali zakupu różnych towarów lub usług na terenie Belgii, nie wie, czy przysługuje im zwrot zapłaconego za granicą podatku VAT. Ta niewiedza sprawia, że często tracą należne im pieniądze. Nie postępuj w ten sam sposób!

Zwrot podatku VAT będzie Ci przysługiwał jeśli:

 • jesteś zarejestrowanym podatnikiem VAT w Polsce,
 • nie posiadasz przedsiębiorstwa w Belgii,
 • nie prowadzisz żadnej innej działalności podlegającej opodatkowaniu w Belgii,
 • zakupiłeś towary lub usługi objęte obowiązkiem zapłaty podatku VAT, związane z działalnością Twojej firmy.

Jeśli chciałbyś wiedzieć: 

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • jak wygląda postępowanie przed belgijskim urzędem skarbowym;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Za jakie towary lub usługi możesz domagać się zwrotu podatku VAT w Belgii?

Każde państwo ma własne przepisy regulujące kwestię, zakup jakich towarów i usług podlega zwrotowi zapłaconego podatku VAT.

Jeśli prowadzisz firmę transportową, przysługuje Ci zwrot podatku za m.in.:

 • zakup benzyny i oleju napędowego,
 • wynajem samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego, ciągnika siodłowego,
 • leasing samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego, ciągnika siodłowego (dotyczy tylko firm spoza UE),
 • zakup autogazu do pojazdów ciężarowych,
 • opłaty za autostrady,
 • opłaty za korzystanie z tuneli.

Zwrot podatku Vat i akcyzy w Belgii nie obejmuje z kolei:

 • leasingu samochodów osobowych, pojazdów ciężarowych, ciągników siodłowych (w przypadku firm z UE),
 • kosztów pomocy drogowej,
 • naprawy, myjni oraz czyszczenia cysterny,
 • wydatków prywatnych.

Odzyskujesz podatek VAT i akcyzę z Belgii po raz pierwszy? Dowiedz się na co zwrócić uwagę! 

Rząd belgijski wprowadził odmienne zasady dla firm wnioskujących po raz pierwszy o zwrot VAT. Właściciel firmy musi udowodnić odpowiednią dokumentacją (na podstawie kserokopii dowodów rejestracyjnych lub wyciągów z licencji) stan posiadanej floty. Dodatkowo, do wniosku należy dołączyć dokładny opis przeznaczenia pojazdu. 

W przypadku skorzystania z usługi pełnomocnika, należy dostarczyć przetłumaczony akt pełnomocnictwa. Jeśli nie chcesz tracić czasu i nerwów na przejście przez procedurę zwrotu podatku VAT, przekaż to zadanie w ręce naszych specjalistów.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z  przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

Może Zainteresuje Cię Także

Wysokość opłat drogowych w Belgii dla pojazdów o masie pow 3.5t

Sprawdź się jakie opłaty drogowe obowiązują na terenie Belgii i czym grozi brak opłacenia myta przez kierowców. Dowiedz się więcej!

Wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad we Francji

Poznaj wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu we Francji, niezależnie od klasy posiadanego pojazdu.

Opłaty drogowe w Niemczech dla pojazdów o masie powyżej 7,5 tony

Sprawdź wysokość opłat drogowych za korzystanie z autostrad i dróg krajowych w Niemczech, dla samochodów o masie całkowitej powyżej 7,5 tony

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!