Bezpłatny parking dla tirów w austrii.

Karta paliwowa Shell Card – zwrot podatku na jasnych zasadach

Poruszanie się po europejskich trasach wiąże się z koniecznością zapłaty podatku VAT lub akcyzy, które doliczane są np. do ceny paliwa, a także innych towarów i usług. Warto skorzystać z możliwości odzyskania części zapłaconej kwoty, tym bardziej że nie musisz się to ubiegać samodzielnie. Dzięki naszemu partnerowi biznesowemu – firmie FDE – zwrot zapłaconego podatku przestanie być skomplikowanym problemem.

Nasza usługa obejmuje 2 tryby przeprowadzenia procedury. Wybierz, czy chcesz otrzymać pieniądze:

 • w trybie zwykłym – należną kwotę podatku otrzymasz po tym, jak urząd skarbowy zwróci ją na nasze konto;
 • w trybie przyśpieszonym – pieniądze odzyskasz w terminie 2 tygodni od wystawienia faktury; to zdecydowanie najszybsza metoda, która pozwoli oszczędzić Twój czas, dostępna dla posiadaczy kart Shell Card;

 

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Autostrada w austrii, rozliczenie VAT z austrii.

Jakie korzyści wynikają z posiadania karty Shell Card?

 • Szybki przelew odzyskanej kwoty podatku – czas oczekiwania nie przekracza 2 tygodni.
 • Formalności zredukowane do minimum – nie musisz samodzielnie wnioskować o zwrot podatku do austriackiego urzędu podatkowego. Faktury uregulowane za pośrednictwem karty Shell Card są przesyłane bezpośrednio do firmy FDE, która w Twoim imieniu przeprowadza całą procedurę.
 • Wiesz, jaka dokładnie kwota wpłynie na Twoje konto – dzięki temu możesz zaplanować swoje wydatki, jeszcze zanim otrzymasz pieniądze.

Za jakie towary i usługi możesz domagać się zwrotu podatku w Austrii?

Państwa europejskie posiadają własne regulacje stanowiące o tym, kiedy można domagać się zwrotu zapłaconego podatku VAT i akcyzy. Firmy transportowe zazwyczaj nie zdają sobie sprawy, jak szeroki katalog towarów i usług obejmują przepisy. To błąd, który kosztuje Cię nierzadko sporą część zarobionych pieniędzy.

Jeśli Twoja działalność obejmuje również austriackie trasy, pamiętaj, by upomnieć się o podatek zapłacony m.in. za:

 • benzynę, olej napędowy, biopaliwo i autogaz;
 • oleje, płyny hamulcowe i odmrażacze;
 • noclegi i wyżywienie;
 • opłaty za autostrady;
 • pomoc drogową;
 • wynajem pojazdów skrzyniowych i załadowczych, a także samochodów ciężarowych, ciągników i naczep;
 • opłaty parkingowe.

Pomimo tego, że powyższa lista obejmuje najczęściej kupowane przez kierowców produkty i usługi, nie wszystkie z nich objęte są zwrotem podatku. Z tej grupy wyłączone są np.:

 • wydatki prywatne;
 • naprawy;
 • części zamienne, akcesoria i opony;
 • mycie pojazdu i cystern.

Zwrot podatku to szansa na odzyskanie znacznej części środków pozostawionych poza granicami Polski. Wykorzystaj ją.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe w Austrii

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe w Austrii

Zmiany w systemie opłat drogowych w Czechach

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe w Czechach

Opłaty drogowe na Słowacji

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe na Słowacji

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!