Vehicles on highway

Dlaczego z kartą paliwową Shell Card jest prościej? 

  • Błyskawicznie odzyskasz środki – zamiast kilku miesięcy oczekiwania na zwrot VAT, z kartą Shell zwrot możesz uzyskać już w dwa tygodnie.
  • Od razu wiesz, jaka dokładnie kwota zwrotu wpłynie na Twoje konto firmowe.
  • Brak zbędnych formalności – faktury za paliwo uregulowane przy pomocy Shell Card, wysyłane są bezpośrednio do FDE; unikasz czasochłonnych i męczących procedur, z którymi wiąże się zwykle wnioskowanie o zwrot VAT i akcyzy.
  • Zwroty aż z 31 państw – Shell pomoże Ci odzyskać podatek VAT za paliwo, uregulowane aż w 31 krajach europejskich.

Zawsze Ci pomożemy – możesz liczyć na fachowe doradztwo z naszej strony w kwestii zwrotu VAT i akcyzy. Wystarczy, że do nas zadzwonisz:

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

truck-driving-on-highway

Shell oferuje aż 3 formy zwrotu podatku – wybierz tę, która najbardziej Ci pasuje

  • Zwrot VAT w trybie przyspieszonym (tzw. Netto) – to najszybsza metoda, dzięki której odzyskasz zapłacony podatek już w ciągu dwóch tygodni od daty wystawienia faktury. Oferujemy tę usługę w niemal 20 krajach Europy. Na terenie pozostałych państw rozliczenie się w tym trybie również jest możliwe, ale dokumenty do FDE musisz wysłać samodzielnie, a prowizja jest wyższa niż w przypadku naszej usługi.
  • Zwrot VAT w trybie standardowym – w krajach, w których fakturowanie netto nie jest możliwe, jest to jedyna dostępna forma zwrotu podatku VAT. Środki otrzymasz z powrotem w chwili, gdy faktycznie zostaną one zwrócone przez urząd skarbowy.
  • Zwrot akcyzy – dzięki Shell możesz odzyskać nie tylko podatek VAT, ale także część zapłaconej akcyzy za olej napędowy, zakupiony na terenie Belgii, Francji, Hiszpanii, Słowenii, Węgier i Włoch.

 

Zwrot podatku VAT i akcyzy dla przewoźników autokarowych

W przypadku przewoźników autokarowych, którzy chcą się starać o zwrot podatku VAT w niektórych krajach, np. Austrii, Belgii, Danii czy Niemczech, istnieje obowiązek rejestracji przewoźnika w miejscowych organach skarbowych. Dzięki rejestracji w FDE proces ten przebiegnie znacznie łatwiej, szybciej i sprawniej niż w ramach standardowej procedury.

Zwrot podatku VAT w trybie fakturowania netto oraz zwrot miesięczny i standardowy

Kraj Fakturowanie netto i miesięczny zwrot podatku VAT
Standardowy zwrot podatku VAT Zwrot akcyzy

Austria

X

X

Belgia

X

X

X

Bulgaria

X

X

Chorwacja X
Cypr X
Czechy

X

X

Dania

X

X

Estonia

X

Finlandia

X

X

Francja

X

X

X

Grecja

X

Hiszpania X

X

X
Holandia

X

X

Irlandia X X
Islandia X
Litwa X
Łotwa X
Luksemburg X X
Monako  X
Niemcy

X

X

Norwegia X X
Polska X X
Portugalia X
Rumunia X
Słowacja

X

X

Słowenia

X

X

X

Szwecja

X

X

Szwajcaria

X

Węgry X X X
Wielka Brytania X X
Włochy X X X

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z  przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

WIĘCEJ NA TEMAT USŁUG DROGOWYCH

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!

 

Tunele i mosty

W drogę z kartą paliwową Shell. Płać za przejazd tunelami i mostami we wszystkich głównych krajach europejskich.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Pomoc drogowa

Z kartą paliwową Shell pomoc jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Niezawodna pomoc drogowa w prawie 40 krajach Europy. 

Promy i ROLA

Karta paliwowa Shell umożliwia zapłatę za usługi usług i rezerwację ROLA (przewóz kolejowy pojazdów ciężarowych) na przeprawach promowych w Europie. Łączenie okresów odpoczynku kierowców z czasem podróży. Oszczędność czasu i pieniędzy Twojej firmy i mniej emisji CO2.