trucks-in-parking-lot-ipad-fifty-fifty-image.jpeg

Dlaczego warto skorzystać z pomocy Shell w rozliczaniu opłat drogowych?

 

  •  Wygodne rozliczenia - wszystkie Twoje opłaty i podatki drogowe zawarte zostaną w zbiorczych fakturach Shell Card, z odroczoną płatnością
  • Największy zasięg – oferujemy największy w Europie zasięg rozliczania elektronicznych opłat drogowych 
  • Możesz liczyć na nasze wsparcie – eksperci z wieloletnim doświadczeniem w obszarze opłat drogowych w Europie są do Twojej dyspozycji

 

Jeśli masz pytania:

  • jak najbardziej opłacalnie płacić za trasy, jakimi jeździ flota Twojej firmy?
  • jak zamówić urządzenia do rozliczania opłat drogowych w Europie?
  • jak odpowiednio zamontować i skonfigurować urządzenia (OBU)?

… zadzwoń do naszych ekspertów:

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Shell One Box Europe map

Jak działa Europejska Usługa Opłaty Elektronicznej (EETS)?

 

W 2009 roku został wprowadzony system Europejskiej Usługi Opłaty Elektronicznej (ang. European Electronic Toll Service – EETS), który zakłada możliwość uiszczania opłat drogowych w wielu krajach przy pomocy jednego urządzenia (zwanego potocznie „BOX” lub „OBU”). Celem jest uproszczenie procedur dla firmowych flot oraz samych kierowców, którzy nie muszą już przejmować się dopasowaniem odpowiedniego sprzętu i systemu.

W 2015 roku certyfikat EETS otrzymała francuska firma Axxès, której urządzenie pozwala obecnie na rozliczanie opłat drogowych w Belgii, Francji, Hiszpanii i Portugalii, a także opłat za tunel Herren w Niemczech. W 2018 roku lista zostanie rozszerzona o Austrię i Włochy. Dzięki temu klienci Shell będą już wkrótce mogli przy użyciu jednego urządzenia uiszczać opłaty w siedmiu państwach Europy.

W oczekiwaniu na rozszerzenie systemu EETS możesz skorzystać z naszego wsparcia w rozliczaniu opłat drogowych również w pozostałych krajach Europy. Aktualnie z naszej oferty elektronicznych opłat drogowych korzystają klienci z ponad 25 krajów, a jest ona dostępna w każdym państwie europejskim, w którym istnieje krajowa lub interoperacyjna usługa opłaty za przejazd.

  • Kraje obsługiwane przez urządzenie InterRoute+
  • Kraje, które będą wkrótce obsługiwane przez urządzenie InterRoute+
  • Kraje, w których opłaty drogowe regulować możesz przy pomocy Shell Card

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne zprzepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

więcej na temat usług drogowych

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!

 

Tunele i mosty

W drogę z kartą paliwową Shell. Płać za przejazd tunelami i mostami we wszystkich głównych krajach europejskich.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Pomoc drogowa

Z kartą paliwową Shell pomoc jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Niezawodna pomoc drogowa w prawie 40 krajach Europy. 

Promy i ROLA

Karta paliwowa Shell umożliwia zapłatę za usługi usług i rezerwację ROLA (przewóz kolejowy pojazdów ciężarowych) na przeprawach promowych w Europie. Łączenie okresów odpoczynku kierowców z czasem podróży. Oszczędność czasu i pieniędzy Twojej firmy i mniej emisji CO2.