*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z  przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

W podróżach po Europie często przejeżdża się tunelami i mostami. To bywa kosztowne - często cena pojedynczego przejazdu może sięgać nawet kilkuset euro - dlatego tak ważne dla Twojej firmy jest skuteczne zarządzanie tymi wydatkami.

Opcje płatności

Za przejazd wieloma europejskimi tunelami i mostami można płacić zarówno kartą Shell Card, jak i innym sposobem - np. kartą Frejus lub z urządzenia pokładowego Brobizz. Przy wszystkich opłatach pobieranych bezpośrednio z konta karty paliwowej Shell, panowanie nad wydatkami nie może już być prostsze.

Jednostka pokładowa zapewnia dostęp do dedykowanych szybkich pasów jezdni, co pozwala uniknąć poważnych opóźnień, nawet w porach dnia o największym nasileniu ruchu. W przypadku częstych i regularnych przejazdów dostępne są dodatkowe zniżki.

Tunele
Kraj Tunel
Austria Tunel Arlbergstrassen (S16)
Tunel Bosruck (A9)
Tunel Gleinalm (A9)
Tunel Tauern i Katschbert (A10) 
Tunel Pfander (A14)
Płatności za powyższe tunele występują w GO Maut, jeśli masa danego pojazdu przekracza 3,5 tony.
Tunel Felbertauernstrasse
Austria/Słowenia Tunel Karawanken
Belgia Tunel Liefkenshoek
(płatność kartą Shell Card lub za pomocą urządzenia Interroute, w tym za autostrady we Francji/Hiszpanii)
Francja/Włochy Frejus Tunnel,
Tunel Mont Blanc (płatność bezpośrednio kartą Shell Card lub kartą Frejus)
Francja/Wielka Brytania Eurotunel (rezerwacja przejazdów za pośrednictwem naszego partnera, Transcamion)
Holandia Tunel Westerschelde
Norwegia Oslofjordtunnel, Trekantsambandet
(płatność kartą Shell Card lub za pomocą urządzenia Brobizz) Sunnhordland Tunnel (płatność kartą Shell Card)
Mosty
Kraj Most
Francja Pont de Normandie, Pont de Tancarvile, Viaduc du Millau
Dania Great Belt Bridge (płatność kartą Shell Card lub za pomocą urządzenia Brobizz)
Dania/Szwecja Oresund Bridge (płatność kartą Shell Card lub za pomocą urządzenia Brobizz)
Norwegia Skodjebrua (płatność kartą Shell Card), Sykkylvsbrua orazStraumsbrua (płatność kartą Shell Card lub za pomocą urządzenia Brobizz)
Norwegia/Szwecja Svinesund Bridge (płatność kartą Shell Card lub za pomocą urządzenia Brobizz)

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

Więcej na temat usług drogowych

Tunele i mosty

W drogę z kartą paliwową Shell. Płać za przejazd tunelami i mostami we wszystkich głównych krajach europejskich.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!