platna autostrada w Niemczech dla tirow i ciezarowek opłaty drogowe

Zasady pobierania opłat drogowych w Niemczech są następujące:

  • Wysokość opłaty uzależniona jest od klasy emisji spalin.
  • Dotyczy to również liczby osi pojazdu. Kolumny kontrolne sprawdzają, czy stan rzeczywisty pokrywa się z danymi wprowadzonymi przez kierowcę.
  • Podobnie jak w większości państw, opłata zależy od długości przejechanego odcinka.
  • Różnicą jest tonaż. W Niemczech opłaty dotyczą pojazdów o masie całkowitej przewyższającej 7,5 t.
  • Obsługą poboru opłat drogowych w Niemczech zajmuje się firma Toll Collect.

Od 1 lipca 2018 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy, z których najistotniejszy dla kierowców i firm posiadających flotę jest ten dotyczący poboru opłat za przejazd wszystkimi drogami federalnymi.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej:

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Pobieranie oplat drogowych w belgii

Jakie zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów dotyczących opłat drogowych w Niemczech?

  • Łączna długość płatnych dróg krajowych w Niemczech to obecnie 40 000 km, co jest znaczącą zmianą w stosunku do 15 000 km przed zmianami w przepisach.
  • Cały system przechodzi zmianę. W październiku ma zakończyć się proces centralizacji poboru opłat.
  • Opłaty będą naliczane przez centralny system, a nie jak dotychczas, przez urządzenie pokładowe.
  • W całym kraju powstają kolumny kontrolne, które Federalny Urząd Transportu Towarowego instaluje na bokach jezdni. Przejeżdżający samochód jest sprawdzany pod kątem konieczności uiszczenia opłat, gotowości urządzenia pokładowego oraz prawidłowej liczby osi wprowadzonej do systemu.

Dzięki skorzystaniu z oferty Shell wszelkie formalności zostaną załatwione, a naliczone opłaty podsumowane w zbiorczych fakturach Shell Card. Jeżeli podczas trasy pojawią się jakieś trudności, możesz liczyć na nasze wsparcie.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Zwrot podatku VAT z Niemiec z kartą paliwową Shell Card

Zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Zwrot podatku VAT z Włoch z kartą paliwową Shell Card

Prowadzisz firmę, której zakres działania sięga słonecznej Italii? Czy wiesz, że możesz domagać się zwrotu zapłaconego podatku VAT, za nabyte tam towary i usługi? Zaufaj naszym ekspertom; przeprowadzą Cię oni przez proces zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy.

Zwrot podatku VAT z Belgii z kartą paliwową Shell Card

Zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!