oplaty drogowe we francji

Od czego zależy wysokość opłat drogowych?

Wysokość opłat zależna jest od kategorii drogi (jest ich pięć) oraz kategorii pojazdu. Tych również wyróżnia się pięć, jednak opłatami objęte są tylko auta kat. 3 i 4.

Do kategorii 3 zalicza się pojazdy spełniające następujące warunki:

 • jest to pojazd ciężarowy lub autobus dwuosiowy;
 • wysokość pojazdu wynosi 3 metry lub więcej,
 • dopuszczalna masa całkowita jest wyższa niż 3,5 t.

Kategoria 4 to pojazdy o następujących cechach:

 • są to pojazdy lub zespół pojazdów powyżej dwóch osi,
 • ich wysokość jest równa 3 m lub więcej,
 • dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej:

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

oplaty drogowe we rancji dla ciezarowek i tirow

Kogo i gdzie obowiązują opłaty drogowe we Francji?

Opłaty tranzytowe obowiązują w regionie Limousine, a także w Alzacji, Normandii i Akwitanii. Uiścić je muszą wszystkie pojazdy o masie 3,5 t i wyższej. Wysokość stawki zależna jest od kategorii auta i wynosi 8 centów dla pojazdów dwuosiowych i o masie do 12 t, 10 centów dla pojazdów dwuosiowych o masie powyżej 12 t oraz 14 centów dla pojazdów 3- i 4-osiowych, które ważą powyżej 24 t. Do tego należy doliczyć także opłaty drogowe za przejazd przez wybrane tunele i wiadukty we Francji.

Tunele i wiadukty, objęte we Francji opłatami drogowymi:

 • Frejus,
 • Mont Blanc,
 • Maurice Lemaire,
 • Puymorens,
 • Envalira,
 • Prado Carenage,
 • Duplex,
 • Tancarville,
 • Normandie,
 • La Rochelle,
 • Millau,
 • Eurotunnel.

Do rozliczeń, podobnie jak w innych krajach, niezbędne jest urządzenie pokładowe.

Dzięki skorzystaniu z oferty Shell, wszelkie formalności zostaną załatwione, a naliczone opłaty podsumowane w zbiorczej fakturze Shell Card. Jeżeli w trasie pojawią się jakieś trudności, możesz liczyć na nasze wsparcie. Onebox od Shell współtworzony jest z francuskim producentem Axxès, który doskonale współpracuje ze wszystkimi działającymi we Francji operatorami płatnych dróg. Zapewniamy więc wygodną podróż, dodatkowe korzyści i łatwe warunki rozliczenia.

 

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Zwrot podatku VAT z Francji z kartą paliwową Shell Card

Zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Zwrot podatku VAT z Niemiec z kartą paliwową Shell Card

Zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Zwrot podatku VAT w Austrii

Zwrotu zapłaconego podatku VAT w Austrii – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!