Red Truck passing by Toll

Jak uprościć rozliczanie opłat i podatków drogowych?

Podatek drogowy może być pobierany na różne sposoby. Jeśli Twoi kierowcy podróżują często przez terytoria danych krajów europejskich, nierzadko przepisy nakładają obowiązek uregulowania należności podatkowych nie tylko od krajowych, ale i od zagranicznych przewoźników. Do tego dochodzą opłaty za przejazd przez płatne drogi czy tunele.

Zakładając kartę paliwową Shell Card, umożliwisz swoim kierowcom nie tylko wygodny sposób regulowania opłat za paliwo, ale także bezproblemowe uiszczanie wszelkich opłat drogowych i podatków.

Ty natomiast otrzymasz wszystkie należności do zapłaty za jednym razem, na regularnie wysyłanych przez Shell zbiorczych fakturach, obok kosztów paliwa. Znacznie uprości to rozliczanie się i zarządzanie kosztami w firmie.

Two collated pictures

Jeśli masz pytania:

  • jak najbardziej opłacalnie regulować opłaty za trasy, jakimi jeździ flota Twojej firmy?
  • jak zamówić urządzenia do rozliczania opłat drogowych w Europie?
  • jak odpowiednio zamontować i skonfigurować urządzenia (OBU)?

… zadzwoń do naszych ekspertów:

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

ruck driving on highway

Dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje karta Shell Card?

  • W ramach rozliczenia otrzymasz jednorazowo wszystkie faktury, na których opłaty i podatki drogowe wyszczególnione będą obok kosztów paliwa – to ułatwienie dla Ciebie i dla księgowości.
  • Umożliwiamy uiszczenie opłaty za wszystkie podatki drogowe i płatne drogi w Europie, w ramach jednej płatności i na podstawie jednej oceny kredytowej.
  • Pomożemy w przypadku obowiązkowej rejestracji wymaganej przez niektórych operatorów dróg płatnych.
  • Pomagamy odzyskać zapłacony za granicą podatek VAT tam, gdzie umożliwiają to przepisy prawa.
  • Troszczymy się o to, abyś mógł skutecznie zarządzać kosztami firmy i optymalizować wydatki – dlatego oferujemy przejrzyste, konfigurowalne raporty.
  • Z nami jesteś zawsze na bieżąco – na naszej stronie znajdziesz linki do wszystkich partnerów akceptujących kartę Shell Card, sprawdzisz tam wszystkie aktualne opłaty i taryfy drogowe.

Serwisy drogowe wg krajów

Dowiedz się więcej o opłatach obowiązujących w danym kraju oraz sposobach płatności. Kliknij „+” by rozwinąć listę i pobierz plik PDF z informacjami. 

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

Więcej na temat usług drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Tunele i mosty

W drogę z kartą paliwową Shell. Płać za przejazd tunelami i mostami we wszystkich głównych krajach europejskich.