Red Truck passing by Toll

Jak uprościć rozliczanie opłat i podatków drogowych?

Podatek drogowy może być pobierany na różne sposoby. Jeśli Twoi kierowcy podróżują często przez terytoria danych krajów europejskich, nierzadko przepisy nakładają obowiązek uregulowania należności podatkowych nie tylko od krajowych, ale i od zagranicznych przewoźników. Do tego dochodzą opłaty za przejazd przez płatne drogi czy tunele.

Zakładając kartę paliwową Shell Card, umożliwisz swoim kierowcom nie tylko wygodny sposób regulowania opłat za paliwo, ale także bezproblemowe uiszczanie wszelkich opłat drogowych i podatków.

Ty natomiast otrzymasz wszystkie należności do zapłaty za jednym razem, na regularnie wysyłanych przez Shell zbiorczych fakturach, obok kosztów paliwa. Znacznie uprości to rozliczanie się i zarządzanie kosztami w firmie.

Two collated pictures

Jeśli masz pytania:

  • jak najbardziej opłacalnie regulować opłaty za trasy, jakimi jeździ flota Twojej firmy?
  • jak zamówić urządzenia do rozliczania opłat drogowych w Europie?
  • jak odpowiednio zamontować i skonfigurować urządzenia (OBU)?.

… zadzwoń do naszych ekspertów:

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

ruck driving on highway

Dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje karta Shell Card?

  • W ramach rozliczenia otrzymasz jednorazowo wszystkie faktury, na których opłaty i podatki drogowe wyszczególnione będą obok kosztów paliwa – to ułatwienie dla Ciebie i dla księgowości.
  • Umożliwiamy uiszczenie opłaty za wszystkie podatki drogowe i płatne drogi w Europie, w ramach jednej płatności i na podstawie jednej oceny kredytowej.
  • Pomożemy w przypadku obowiązkowej rejestracji wymaganej przez niektórych operatorów dróg płatnych.
  • Pomagamy odzyskać zapłacony za granicą podatek VAT tam, gdzie umożliwiają to przepisy prawa.
  • Troszczymy się o to, abyś mógł skutecznie zarządzać kosztami firmy i optymalizować wydatki – dlatego oferujemy przejrzyste, konfigurowalne raporty.
  • Z nami jesteś zawsze na bieżąco – na naszej stronie znajdziesz linki do wszystkich partnerów akceptujących kartę Shell Card, sprawdzisz tam wszystkie aktualne opłaty i taryfy drogowe.

Serwisy drogowe wg krajów

Dowiedz się więcej o opłatach obowiązujących w danym kraju oraz sposobach płatności. Kliknij „+” by rozwinąć listę i pobierz plik PDF z informacjami. 

   

Więcej na temat usług drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Tunele i mosty

W drogę z kartą paliwową Shell. Płać za przejazd tunelami i mostami we wszystkich głównych krajach europejskich.