Kompensacja CO2

Kompensacja emisji CO₂

Na całym świecie Shell prowadzi projekty mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych przy jednoczesnej poprawie warunków życia lokalnych społeczności oraz ochronie bioróżnorodności i dzikiej przyrody.

Jak działa kompensacja emisji CO₂ z Shell?

Naciśnij na zaznaczone obszary aby dowiedzieć się więcej
co2 interactivw
Szczegóły 1

Decydujesz się na kompensację emisji CO₂ w swojej flocie. Twoi kierowcy używają karty Shell Card do tankowania tak jak dotychczas.

Szczegóły 2

Shell śledzi całkowite zużycie paliwa przez Twoją flotę i oblicza związaną z tym całkowitą emisję CO₂.

Szczegóły 3

Shell kupuje kredyty węglowe odpowiadające ilości emisji CO₂ z Twojej floty w celu ich kompensacji poprzez globalne projekty oparte na ochronie środowiska.

Szczegóły 4

Shell wydaje roczny certyfikat potwierdzający, że paliwo zostało skompensowane.

Naciśnij na zaznaczone obszary aby dowiedzieć się więcej

Korzyści dla Twojej firmy

 • Budowanie eko-wizerunku

  Przywództwo klimatyczne

  Postawa zrównoważonego rozwoju w biznesie jest coraz częściej standardem. Dzięki niej budujesz zaufanie wśród Klientów, ale również inspirujesz swoich pracowników do zaangażowania się w działania na rzecz redukcji emisji dwutlenku węgla.

 • Odpowiedzialność społeczna

  Odpowiedzialność społeczna

  Inwestowanie w kompensację emisji CO2 pomaga kształtować bardziej zrównoważoną przyszłość energetyczną i poprawia jakość życia lokalnej społeczności.

 • Przewaga konkurencyjna

  Przewaga konkurencyjna

  Dzięki kompensacji CO2 i Twojemu proekologicznemu nastawieniu stajesz się bardziej atrakcyjnym partnerem biznesowym. Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego jest wśród przedsiębiorców coraz istotniejsze.

 • Prosty mechanizm

  Prosty mechanizm

  Nie musisz nic robić. Kompensacja CO2 z Shell jest wyjątkowo prosta. My obliczamy emisję CO2 na podstawie zużytego przez Twoją flotę paliwa a następnie wyliczamy kwotę kompensacji.

Co oznacza wprowadzenie kompensacji emisji CO2 w Twojej firmie?

 • Obliczamy i kompensujemy emisję typu „well-to-wheel”
 • Bezproblemowo integrujemy się z aktualnymi procesami i konfiguracją faktur
Dowiedz się więcej

Ambicje Shell

Kompensacja CO2
Do 2035 roku

Do 2035 roku

Zmniejszenie śladu węglowego netto naszych produktów energetycznych o około 30%.


Do 2050 roku

Do 2050 roku

bądź wcześniej, osiągnięcie zerowego poziomu emisji netto*


Testimonials

Świat musi zmienić sposób, w jaki wykorzystuje energię, a Shell musi pomóc w urzeczywistnieniu tego celu, dostarczając rozwiązania, które pomogą naszym klientom zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych.

Ben van Beurden - Prezes Shell

Najczęściej zadawane pytania


*”Neutralność węglowa” oznacza, że Shell jest zaangażowany w transakcje, gdzie ekwiwalent dwutlenku węgla (CO2e) powiązany z wydobyciem, transportem, produkcją, dystrybucją lub wykorzystaniem paliwa został usunięty z atmosfery poprzez naturalne procesy lub poprzez uniknięcie degradacji naturalnych ekosystemów. Ekwiwalent dwutlenku węgla (CO2e) oznacza emisję gazów cieplarnianych, takich jak: CO2, CH4, N2O.