Wszystkie wiadomości Shell Card

Dwie nagrody dla Shell Fleet Solutions w plebiscycie Fleet Derby

cze 21, 2023

Shell Fleet Solutions zdobył dwie nagrody dla swoich flagowych produktów – Shell Card oraz Shell Card EV – w plebiscycie Fleet Derby 2023. Wspomniane karty okazały się najlepszym wyborem wśród swojej konkurencji w kategoriach „Karta paliwowa międzynarodowa” oraz – drugi raz z rzędu - „Charge Service Solutions – programy i karty do ładowania.” Dowiedz się więcej…

Shell nawiązuje współpracę z MOYA w zakresie akceptacji kart flotowych

mar 06, 2023

Shell Polska podpisał umowę o wzajemnej akceptacji kart flotowych ze spółką Anwim S.A., właścicielem sieci stacji paliw MOYA. Dzięki porozumieniu poszerzeniu ulegnie dotychczasowa liczba stacji, na których akceptowane będą karty Shell Card oraz MOYA firma. Dowiedz się więcej…

Jeszcze więcej możliwości dla użytkowników Shell Recharge oraz kart flotowych i RFID. Shell łączy siły z Elocity

lis 08, 2022

Shell Card EV została oddana w ręce menedżerów flot pod koniec 2021 roku. Dzięki niej kierowcy aut elektrycznych mogą korzystać z prawie 2300 punktów ładowania zlokalizowanych na terenie całej Polski oraz prawie 300 tys. punktów dostępnych w 33 innych krajach. Dowiedz się więcej…

e-TOLL dla pojazdów lekkich na autostradach A2 i A4

paź 12, 2022

Od 1 grudnia 2021 r. kierowcy pojazdów lekkich poruszających się po płatnych odcinkach autostrad A2 i A4, nie będą mogli już płacić manualnie przy bramkach wjazdowych.

Shell partnerem Kongresu Nowej Mobilności

wrz 22, 2022

W dniach 12-14 września 2022 r. odbyła się trzecia edycja Kongresu Nowej Mobilności, na której Shell Polska był partnerem merytorycznym. Dowiedz się więcej…

Fleet derby – rusza kolejna edycja plebiscytu

kwi 20, 2022

Dzięki Państwa wsparciu w 2021 r. karta Shell Card zdobyła największą liczbę głosów i otrzymała tytuł najlepszej karty paliwowej roku.

Zatankuj i jedź, czyli nowa usługa Shell SmartPay dla klientów biznesowych

mar 14, 2022

Shell wprowadza nowe rozwiązanie SmartPay dostępne dla klientów posiadających kartę paliwową Shell Card. Dzięki niemu w wygodny i szybki sposób kierowcy flotowi bezgotówkowo zapłacą za tankowanie bez konieczności wchodzenia do sklepu. Dowiedz się więcej…

Shell rozszerza gamę rozwiązań w zakresie elektromobilności dla klientów flotowych

sty 24, 2022

Kolejnymi krokami podjętymi na drodze transformacji energetycznej jest oddanie w ręce menedżerów flot oraz kierowców oferty, na którą składają się hybrydowa karta Shell Card (do tankowania paliw oraz ładowania pojazdów elektrycznych) oraz aplikacja Shell Recharge. Umożliwi ona między innymi sprawdzenie aktualnych cen, taryf czy dostępność ładowarek. Rozwiązanie dołącza do już funkcjonujących propozycji w sferze elektromobilności, np. szybkich ładowarek Shell-IONITY.

Dodatkowe zabezpieczenie transakcji dokonywanych kartą Shell Card

gru 15, 2021

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa transakcji realizowanych przez Internet Shell wprowadza dodatkową ich autoryzację

Zmiany taryfikatora opłat drogowych w Niemczech

paź 29, 2021

Od 1 października 2021 r. modyfikacji uległy zasady naliczania opłat na niemieckich drogach. W celu sprawdzenia ile wyniesie koszt przejazdu po zmianach, zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Od 1 października 2021 nowe stawki za przejazdy autostradą A4 Katowice-Kraków

wrz 21, 2021

1 października 2021 r. wprowadzone zostaną następujące zmiany stawek opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków oraz stawek preferencyjnych dla płatności automatycznych (A4Go, Telepass i videotollingu).

Zmiany opłat za przejazd autostradą A1

cze 29, 2021

Zgodnie z otrzymaną instrukcją od Ministra infrastruktury, w okresie od 25 czerwca do 29 sierpnia 2021 r. stawki opłat za przejazd dla pojazdów z kategorią 1 na odcinkach Autostrady A1 ulegną zmianie.

Shell rozszerza usługę opłat drogowych o monitoring pojazdów

cze 15, 2021

Rozwiązanie Shell EETS4U umożliwia szybkie i łatwe dokonywanie opłat drogowych w Europie. Teraz w ramach urządzenia spedytorzy mogą też monitorować swoje pojazdy w czasie rzeczywistym. 

Zapisz się na webinarium - Perspektywy branży dotyczące sposobów, jak osiągnąć cel zerowej emisji netto do 2050 r.

mar 26, 2021

31 marca 2021 roku o godzinie 10:00 odbędzie się webinarium w języku angielskim dotyczące przyszłości branży transportowej w kontekście neutralności węglowej. Serdecznie zapraszamy.

Zagłosuj na nasze produkty w ogólnopolskim Plebiscycie flotowym FLEET DERBY 2021

mar 23, 2021

Oddaj swój cenny głos w ogólnopolskim Plebiscycie flotowym FLEET DERBY 2021 na nasze rozwiązania takie jak Karta Paliwowa Shell Card, EETS Shell oraz aplikacja Shell Fleet Assistant.

Nowe usługi w Shell Card - parkingi, myjnie i więcej

lut 26, 2021

Odzyskaj nawet 10% wydatków poniesionych na usługi Travis. Poznaj szczegóły oferty.

Podsumowanie panelu dyskusyjnego – Czy LNG to paliwo przyszłości w transporcie ciężkim?

lut 17, 2021

Zapraszamy do obejrzenia podsumowania panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Klimatu, ekspertów UN Global Compact Network Poland, Platformy LNG oraz firm Shell, Iveco oraz Stando Group.

Zmiany międzynarodowych cen paliw obowiązujące od 01.01.2021 r

lut 17, 2021

Od 1 stycznia 2021 r. spadły ceny paliw w Czechach, natomiast zanotowano wzrost cen w Niemczech i Luksemburgu.

Nowe stawki za przejazd autostradą A2

lut 17, 2021

Od 15 lutego 2021 roku weszły w życie nowe stawki za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl - Konin.

Spotkanie akcjonariuszy Consortio

sty 22, 2021

Szanowni Państwo,

Jako członek Shell Fleet Solutions Consortio, pragniemy poinformować, że tegoroczne spotkanie akcjonariuszy Consortio odbędzie się 25 lutego 2021 roku. Celem spotkania jest zatwierdzenie sprawozdania finansowego dotyczącego 2020 roku. Spotkanie będzie transmitowane za pośrednictwem telekonferencji. Prosimy o zapoznanie się z poniższym załącznikiem, w którym znajduje informacja na temat zwołania spotkania.

Szwajcaria dołączyła do europejskiego systemu poboru opłat drogowych

sty 12, 2021

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma Shell aktywowała Szwajcarskie opłaty drogowe na urządzeniu TELEPASS SAT. Dowiedz się, jak rozszerzyć zasięg swojego urządzenia o Szwajcarię.

Podróżuj po Skandynawii i nie tylko przy użyciu jednego urządzenia drogowego

sty 12, 2021

Już dziś w krajach Skandynawskich takich jak: Dania, Szwecja, Norwegia można uiszczać opłaty drogowe za pośrednictwem jednego urządzenia drogowego jakim jest TELEPASS SAT. Dowiedz się, jak rozszerzyć zasięg swojego urządzenia o Skandynawię.

Zmiany regulacji opłat drogowych w Europie

sty 04, 2021

Wraz z 1 styczniem 2021 roku w życie wszedł szereg zmian regulacji oraz podwyżek opłat drogowych na terenie wielu krajów europejskich, między innymi w Czechach, Francji, Belgii i Włoszech.

STANDO stawia na Shell LNG

gru 09, 2020

Grupa STANDO specjalizująca się w przewozie płynnych artykułów spożywczych oraz pasz jako jedna z pierwszych firm w Polsce buduje flotę̨ niskoemisyjną ciągników zasilanych paliwem Shell LNG. Przejście na ciężarówki napędzane LNG pomogło flocie STANDO zredukować koszty paliwa o blisko 36%.

Skorzystaj z rozwiązaniem Shell EETS

gru 08, 2020

Nadzór nad flotą w ruchu transgranicznym stanowi duże wyzwanie. Skoordynowanie wielu systemów do poboru opłat drogowych jest czasochłonne i wiąże się z dodatkowymi kosztami, a także ryzykiem wysokich kar.

Shell z tytułem Fleet leader 2020

gru 08, 2020

Redakcja magazynu Fleet wyróżniła Shell za zaangażowanie w rozwój LNG w Polsce i przyznała firmie tytuł Fleet Leader 2020. Magazyn co roku nagradza firmy z branży motoryzacyjnej i flotowej za wyjątkowe osiągnięcia.

Nowa stacja Shell w Błoniu

gru 08, 2020

Z myślą o Tobie otworzyliśmy nową stację Shell 1090 Błonie General w Błoniu, przy DW579 w kierunku Grodziska. Zobacz, co oferujemy naszym klientom.

Nowy cennik belgijskich opłat drogowych obowiązujący od 2021 roku terenie Walonii

gru 03, 2020

Od pierwszego stycznia 2021 roku operator Viapass wprowadza zmiany w wysokości opłat drogowych na terenie Belgii.

NOWO OTWARTA STACJA SHELL SOSNOWIEC SOSNA

lis 06, 2020

Zapraszamy na nową stację SOSNOWIEC SOSNA, jest już dostępna dla kierowców. Punkt znajduje się przy drodze S1 w kierunku Łodzi i Warszawy na północ od węzła Brzęczkowice (Mysłowice). Stacja Dedykowana jest dla transportu ciężkiego.

Włączenie Bułgarii do sieci EETS

maj 27, 2020

Od marca bieżącego roku możliwy jest przejazd transportowy przez Bułgarię z płatnością z dołu, przy pomocy urządzenia pokładowego. Dowiedz się więcej, jakie korzyści odniesie Twoja firma dzięki nowym regulacjom.

Węgry – Zmiany w wysokości opłat HU-GO od 15 marca 2020 r

mar 15, 2020

15 marca 2020 roku wszedł w życie dekret, na podstawie którego wysokość opłat drogowych za płatne odcinki na Węgrzech została podwyższona o 3.4%, według wskaźnika inflacji. Zobacz jakie są pozostałe zmiany oraz ile wynoszą aktualne stawki.

Zmiany opłat drogowych w krajach europejskich w 2020 roku

lut 01, 2020

Wraz z 1 styczniem 2020 roku w życie wszedł szereg zmian regulacji oraz podwyżek opłat drogowych na terenie wielu krajów europejskich, między innymi w Austrii, Belgii, Czechach, Francji, Rosji i Hiszpanii.

Zapłać kartą Shell Card na stacjach w Kosowie

sty 08, 2020

Wraz z grudniem 2019 roku karty Shell Card obsługiwane są we wszystkich stacjach Shell w Kosowie. Ze względu na lokalne przepisy prawne prosimy o pobieranie faktur przy płatności na miejscu, ponieważ wyjątkowo niemożliwe jest ich automatyczne włączenie do zbiorczych faktur okresowych. Wszystkie stacje Shell w Kosowie znajdą państwo na naszej stronie lokalizatora.

Wejście w życie ustawy o Mechanizmie Podzielonej Płatności

gru 10, 2019

Z dniem 1 listopada 2019 zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące Mechanizmu Podzielonej Płatności (MPP, ang. Split Payment) dla towarów i usług wymienionych w ustawie o VAT, w tym dla paliw silnikowych. Nowe przepisy dotyczą podmiotów opodatkowanych w Polsce, których faktura za transakcje (dokonane wyłącznie w Polsce) przekracza kwotę 15 tys. PLN. brutto.

Zmiany w systemie opłat drogowych w Czechach

paź 17, 2019

Od 1 grudnia 2019 roku w Czechach wejdą w życie nowe regulacje dotyczące systemu poboru opłat drogowych dla pojazdów powyżej 3.5 tony. Zobacz, jakie obowiązki powinna spełniać Twoja firma w związku z tymi zmianami!

Nowy system opłat drogowych w Słowenii – DarsGo

lut 21, 2018

Już od 1 kwietnia 2018 roku na terytorium Słowenii zacznie obowiązywać nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych DarsGo, który zastąpi dotychczasowy DARS.

Nowy system transakcyjny do obsługi kart flotowych Shell Card

lis 29, 2017

Już od 14 listopada klienci kart flotowych Shell Card mogą korzystać z nowego systemu transakcyjnego do obsługi kart oraz z nowej platformy Shell Card Online

Nowy certyfikat jakości powietrza wymagany w Paryżu

lut 28, 2017

W lipcu 2016 roku francuskie Ministerstwo Środowiska, Energii i Gospodarki Morskiej we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych wprowadziło nowe rozporządzenie dotyczące certyfikatu jakości powietrza (CQA), znanego także jako „Crit’air”.

Informacje na temat opłat drogowych dla pojazdów ciężarowych w Bułgarii.

gru 10, 2016

Zobacz, od czego uzależnione są opłaty drogowe w Bułgarii, w jaki sposób możesz je uiścić oraz gdzie zakupisz niezbędne winiety na naszej nowej stronie informacyjnej!

Zapłać kartą Shell Card na winiety w Łotwie

lis 23, 2016

Z przyjemnością informujemy o nowej usłudze, którą jest możliwość regulowania opłat kartą Shell Card za winiety na Łotwie. Jednocześnie informujemy o zmianie opłaty prowizyjnej dotyczącej winiet litewskich.

Shell Berchem największą stacją paliw na świecie

lip 01, 2016

Shell uruchomił w Berchem największą stację paliw na świecie, która jest w pełni przystosowana do obsługi pojazdów ciężarowych. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom technologicznym oraz licznym udogodnieniom dla kierowców ciężarówek jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów na świecie.

Dzień bezpieczeństwa w Shell

kwi 13, 2016

Shell już po raz 10. obchodzi Dzień Bezpieczeństwa, którego tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Wspólnymi siłami osiągamy CEL ZERO”.

Nowy system poboru opłat drogowych w Belgii

kwi 01, 2016

1 kwietnia 2016, na terenie Belgii zaczął działać nowy system poboru opłat drogowych Viapass, który obejmuje pojazdy o masie powyżej 3,5 tony, realizujące transport towarów (transport osobowy nie jest objęty nowym systemem).

Karty flotowe akceptowane na myjniach Citronex Group

mar 01, 2016

Od grudnia 2015 roku posiadacze kart flotowych Shell Card mogą bezgotówkowo korzystać z kompleksowych usług siedmiu profesjonalnych myjni firmy Citronex dla aut ciężarowych.

Shell Card akceptowany na 900 stacjach w Polsce

lut 16, 2016

Współpraca Shell Polska i LOTOS Paliwa na rynku kart flotowych.

Oferta promocyjna dla klientów Shell Card!

lut 03, 2016

Od 1 lutego do 31 marca na wybranych stacjach Shell obowiązuje promocja dla kierowców pojazdów ciężarowych. Podczas trwania promocji kawę Costa i kanapki Deli2Go, posiadacze karty Shell Card mogą nabyć w niższej cenie!

Hiszpania - nowy proces rejestracji w sieci Abertis

sie 17, 2015

Z dniem 1 czerwca zmieniono proces rejestracji oraz wysokość rabatów przyznawanych za przejazdy autostradami sieci Abertis.

Francja: nowy schemat przyznawania zniżek na autostrady

sie 07, 2015

Sieć autostrad SANEF i SAPN zlokalizowanych w północnej Francji od 1 sierpnia wprowadza nowy schemat przyznawania rabatów regularnym użytkownikom.

Punkty Dystrybucji viaTOLL na stacjach Shell

lip 13, 2015

Od 1 lipca na wybranych stacjach Shell, kluczowych dla transportu ciężkiego uruchamiane są punkty dystrybucji viaTOLL.

Viapass – nowy podatek drogowy w Belgii

maj 05, 2015

Nowy podatek drogowy dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony!

Toll Collect - nowe taryfy od 1 stycznia 2015

lis 18, 2014

Od 1 stycznia 2015 zmieniają się taryfy opłat drogowych na terenie Niemiec dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 12 t.

Wzrost opłat drogowych na Białorusi

paź 10, 2014

Z dniem 1 października zmianie uległy stawki opłat za przejazdy drogami na Białorusi. Dla najcięższych pojazdów opłaty wzrosły aż o 20%.

NOWE STAWKI OPŁAT DROGOWYCH OBOWIĄZUJĄCYCH WE WŁOSZECH

sty 23, 2014

Poniżej znajdują się nowe stawki obowiązujące od 1 stycznia 2014 we Włoszech:

Pytania?

Jak otrzymać kartę Shell Card

  • Krok 1

    Wypełnij formularz po prawej stronie

  • Krok 2

    Przedstawiciel Shell skontaktuje się z Tobą, by lepiej poznać potrzeby Twojej firmy

  • Krok 3

    Otrzymasz dopasowaną i niezobowiązującą ofertę Shell Card skrojoną na miarę Twoich potrzeb

Wybrane treści

Dlaczego karta Shell Card?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę międzynarodową, czy lokalną, znajdziesz taką kartę paliwową, która odpowiada Twoim potrzebom. Bierzemy pod uwagę każdy szczegół i oferujemy narzędzia i usługi, które pomogą zmniejszyć koszty operacyjne, dzięki czemu Twoja działa lepiej.

Kontakt z naszym zespołem w sprawie karty Shell Card

Skorzystaj z formularza aby zadać pytanie dotyczące karty Shell Card

Opłaty drogowe i zwrot VAT

Bezpieczeństwo jest kluczowe dla kart paliwowych Shell. To po to są dogodne środki kontroli użytkowania, alerty i specjalne zespoły do zwalczania oszustw. Wszystkie wygody karty paliwowej, plus spokojna głowa.