An image showing fuels functioning within a vehicle depicting the future.

Floty przyszłości - rozwiązania od Shell

Odkryj, jak przygotować swoją firmę na przyszłość, zwracając uwagę na nowe alternatywne paliwa konkurujące o miano „paliwa przyszłości”.

Autor oryginalnego artykułu: Paul Barker w dniu cze 13, 2018

Ogromne zmiany w świecie transportu przynoszą wiele wyzwań, ale jednocześnie ogrom możliwości. Podejmowanie właściwych decyzji dotyczących mobilności firmy przyszłości jest trudne, zwłaszcza gdy cała gama nowych, ulepszonych i tradycyjnych źródeł paliwa konkuruje o miano paliwa przyszłości.

Podczas festiwalu Shell Make the Future 2016 w Londynie, dr Wolfgang Warnecke, główny specjalista Shell ds. mobilności, mówił o tym, jak ważny dla transportu jest dostęp do niedrogich źródeł energii. Na to, jak nasze auta będą zasilane w przyszłości, ma wpływ mnóstwo czynników, takich jak całkowity koszt posiadania (TCO), wyzwania ekologiczne, emisja dwutlenku węgla, zanieczyszczenie powietrza czy poziom hałasu.

The Future of Fleet

Przyszłość branży flotowej

Okres trwania: 2:32 min.

Opis:

Krótki film, w którym eksperci mówią o przyszłości branży flotowej.

Przyszłość branży flotowej

[W tle gra muzyka]
Rytmiczna muzyka gitarowa.

[Wyświetlany jest tekst]
Przyszłość branży flotowej / Zmieniające się oblicze branży flotowej

[John Kendall]
Redaktor, International Fleet World

[John Kendall]
Myślę, że idziemy w kierunku bardzo dużych zmian w branży flotowej, które nastąpią w ciągu nadchodzących pięciu lat. Wszystko dzięki temu, że mamy do dyspozycji coraz więcej rzeczy, takich jak aplikacje, które pomagają ludziom w planowaniu, większej integracji, np. z dostawcami samochodów napędzanych paliwem i dostawcami w dziedzinie telematyki. Więcej dostępnych informacji oznacza, że ludzie będą mogli szybciej podejmować decyzje dotyczące najlepszych sposobów przemieszczenia się z punktu A do punktu B.

[Materiał filmowy]
John Kendall mówi zwrócony do obiektywu kamery. Zbliżenie na telefon komórkowy przedstawiające aplikację używaną na tym telefonie.
Ujęcie dużej, czerwonej ciężarówki na drodze.
Ujęcie dużych ciężarówek prowadzonych w formacji pustą drogą.

[Dr Wolfgang Warnecke]
Główny Naukowiec ds. Mobilności, Shell

[Dr Wolfgang Warnecke]
Myślę, że prawdziwym wyzwaniem jest mobilność i dlatego w transporcie ważny będzie dostęp do energii i tego, co ją zapewnia w przystępnych cenach. TCO (czyli całkowity koszt użytkowania), wyzwania ekologiczne - emisje CO2, zanieczyszczenie powietrza oraz emisja hałasu - zmiana w zapotrzebowaniu na mobilność.

Kolejnym wyzwaniem są ogromne trendy technologiczne w zakresie sprzętu - mam tu na myśli pojazdy. Od stu lat posługujemy się tymi dwoma rodzajami paliwa i dwoma rodzajami silnika. Obecnie stoimy przed wielkimi problemami albo możliwościami wyboru między różnymi rodzajami silnika, a w przypadku paliwa mamy więcej opcji niż benzyna czy olej napędowy.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że to naprawdę ekscytujący czas w dziedzinie mobilności i transportu, a świat transportu - o czym Państwa zapewniam - zmieni się radykalnie.

[Materiał filmowy]
Dr Wolfgang Warnecke siedzi z dwiema innymi osobami przy małym stole. Trzyma mikrofon.
Duża, czerwona ciężarówka na drodze.
Materiał filmowy przedstawiający ruch drogowy odtwarzany w przyśpieszonym tempie.

[Wyświetlany jest tekst]
Świat transportu zmieni się radykalnie.

[Eliron Ekstein]
Programme Lead, Digital Energy and Transport Businesses, Shell New Energies

[Eliron Ekstein]
Myślę, że jest to ekscytujący okres dla mobilności, szczególnie w życiu kierowników flot. Połączenie danych i łączności, wraz z elektryfikacją i innymi, czystszymi, źródłami paliwa, oznacza w rzeczywistości zwiększenie stopnia wykorzystania dróg do zastosowań profesjonalnych. Będzie zatem więcej flot, przez co znaczenie roli ich kierowników będzie większe ze względu na konieczność optymalizacji tych systemów transportu.

[Materiał filmowy]
Zbliżenie na Elirona Ekstein mówiącego do obiektywu kamery.
Odtwarzany w przyśpieszonym tempie materiał filmowy przedstawiający ruch drogowy nocą.

[Wyświetlany jest tekst]
Większe znaczenie roli kierowników flot.
Optymalizacja systemów transportu.

[Dr Wolfgang Warnecke]
Świat wierzy, że elektromobilność będzie jedynym rozwiązaniem. Zapewniam Państwa, że znajdzie dla siebie swoją przestrzeń, ale będzie mieć sens tylko w określonych warunkach i określonych segmentach.

[Materiał filmowy]
Scena przedstawiająca ulicę nocą, oświetlone sklepy, przyspieszony ruch uliczny.

[Wyświetlany jest tekst]
Elektromobilność znajdzie dla siebie swoją przestrzeń, ale tylko w określonych warunkach.

[Dr Wolfgang Warnecke]
Tak więc wyzwanie dla oleju napędowego można określić jako zachowanie swoich zalet z efektywnością i ilością mil na galon, jednakże silniki Diesla wymagają porządnego „oczyszczenia”, jeśli chodzi o emisje.

[John Kendall]
Myślę, że obecnie główną kwestią do rozważenia przez kierowników flot będą różne opcje, które są dostępne. Chodzi mi o to, że tradycyjnie kupowali samochody z silnikiem Diesla, ale teraz dostępne są również inne opcje, i - ponownie - wszystko zależy od tego, gdzie i jak użytkowany jest pojazd.

[Materiał filmowy]
John Kendall stoi nocą na tle ulicy, a za jego plecami widoczni są ludzie..
Materiał filmowy przedstawiający drogi i ruch odtwarzany w przyśpieszonym tempie.
Dwie duże, białe ciężarówki jadące w stronę kamery.

[Muzyka]
Logo Shell

„Od 100 lat posługujemy się tymi dwoma rodzajami paliwa [benzyna i olej napędowy] i teraz mamy duży problem, albo szansę, w postaci możliwości wyboru między różnymi rodzajami silnika, a w przypadku paliwa mamy więcej opcji niż benzyna czy olej napędowy”

powiedział dr Wolfgang Warnecke.

Sprawdź jakie rozwiązania dla flot przyszłości proponuje Shell

Gaz ziemny, w tym CNG (sprężony gaz ziemny) i LNG (ciekły gaz ziemny), biopaliwa, wodór i elektryczność – to wszystko się rozwija, podobnie jak możliwość wykorzystania paliw syntetycznych, i sprawia, że jesteśmy świadkami zmian i postępu, jakich świat transportu wcześniej nie widział.

Eliron Ekstein, Programme Lead, Digital Energy and Transport Businesses w Shell, nazwał to „ekscytującym okresem dla mobilności”. Jego zdaniem rozwój w zakresie danych i łączności w połączeniu z elektryfikacją i rosnącą liczbą czystszych źródeł paliwa przyczyni się do zwiększenia profesjonalnego transportu drogowego. To z kolei wpłynie na wzmocnienie roli managerów floty, których zadaniem będzie optymalizacja systemów transportowych.

Nie oznacza to jednak, że czas tradycyjnych paliw dobiegł końca. „Głównym zadaniem diesla jest utrzymanie swej jakości i wydajności w spalaniu,” twierdzi dr Warnecke. „Świat transportu ulegnie ogromnym zmianom.”

Metody napędu nie stanowiły dotąd najważniejszej kwestii dla managerów floty, ponieważ, jak mówi dr Warnecke, od niemal stu lat wybór ograniczał się do benzyny lub diesla. Jednak dziś operatorzy mają niespotykany dotąd wachlarz możliwości i najnowszą technologię ułatwiającą zarządzanie pojazdami w zależności od tego, jak i gdzie są używane. Wszystkie te narzędzia będą ewoluować niezwykle szybko i aby wyprzedzić konkurencję, niezbędna będzie wiedza i zrozumienie.

Shell wierzy w przyszłość LNG jako jednego z najbardziej efektywnych paliw dla transportu. W Polsce, wraz z rozwojem infrastruktury LNG, w transporcie ciężkim będzie przybywało pojazdów zasilanych LNG. Rozwój infrastruktury może być wsparty ze strony państwa m.in. poprzez odpowiednią politykę prawno-podatkową (np. obniżkę akcyzy). Pojazdy zasilane LNG pozwolą na obniżenie kosztów floty, a także przyczynią się do zmniejszenia emisji CO2.

Przekonaj się jak możesz wprowadzić flotę na wyższy poziom. Zostaw nam swoje dane, oddzwonimy!

Pytania?

Jak otrzymać kartę Shell Card

 • Krok 1

  Wypełnij formularz po prawej stronie

 • Krok 2

  Przedstawiciel Shell skontaktuje się z Tobą, by lepiej poznać potrzeby Twojej firmy

 • Krok 3

  Otrzymasz dopasowaną i niezobowiązującą ofertę Shell Card skrojoną na miarę Twoich potrzeb

Dzięki karcie paliwowej Shell Card Twój biznes jest o krok do przodu.

 • Zbiorcze faktury

  Opłaty za paliwo, opłaty drogowe, opłaty za przejazdy tunelami i mostami. Wszystkie wydatki na zbiorczej, szczegółowej fakturze z odroczoną płatnością!
 • Ponad 22 tys. punktów akceptacji w Europie

  Jedna z największych sieci stacji na świecie, najwyższa jakość paliw i obsługi!
 • Wygodne regulowanie opłat drogowych i zwrot VAT

  Szybki zwrot VAT i akcyzy z zagranicy oraz rozliczanie opłat drogowych w całej Europie!

Sprawdź również

Karta paliwowa Shell

Z ponad 50-letnim doświadczeniem i jedną z największych sieci stacji paliwowych na świecie, dbamy o szczegóły, aby pomóc Twojej flocie działać lepiej.

Zarządzanie flotą

Poznaj nasze usługi, dzięki którym zarządzanie Twoją flotą pojazdów stanie się łatwiejsze, a Ty zyskasz czas na inne obowiązki.

Usługi drogowe dla flot ciężarowych

Opłaty drogowe z Shell Card to wygoda dla zarządców oraz kierowców flot. Płać automatycznie bez konieczności śledzenia regulacji prawnych w wielu krajach oraz wymiany waluty.

Usługi cyfrowe i bezpieczeństwo

Poznaj nasze usługi cyfrowe, które ułatwią Ci prowadzenie firmy. Dowiedz się, jak dbamy o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy.