W tegorocznej edycji plebiscytu po raz pierwszy liczyły się głosy nie tylko złożonej z ekspertów motoryzacyjnych kapituły konkursu, ale także czytelników magazynu autoEXPERT. W konkursie wzięło udział 39 produktów, zgrupowanych w trzech kategoriach: Wyposażenie warsztatów i oprogramowanie, Części zamienne i akcesoria motoryzacyjne, Chemia motoryzacyjna.

Jak podkreślono podczas ogłoszenia wyników, każdy z nominowanych produktów cechował się innowacyjnością w swoim sektorze. Wyróżnione i nagodzone zostały nowoczesne rozwiązania, które wyraźnie nawiązują do wdrażanych coraz szerzej idei Przemysłu 4.0, a więc m.in. postępującej intensywnie digitalizacji rozwiązań i oszczędnej gospodarki w obiegu zamkniętym oraz ograniczania wpływu na środowisko.

– W imieniu całego zespołu Shell dziękuję za wyróżnienie dla naszego oleju. Gratuluję również pozostałym firmom i markom, których produkty i rozwiązania zostały docenione. Wyróżnienie
w plebiscycie uznanego, specjalistycznego miesięcznika autoEXPERT to dla nas ważna nagroda, bo na wynik złożyły się głosy czytelników, czyli w dużej mierze mechaników samochodowych, jak i opinia fachowców oraz naukowców z kapituły konkursu. Oznacza to, że cieszymy się uznaniem różnych odbiorców, oceniających nasz produkt z odmiennej perspektywy. Potwierdza również, że cały czas utrzymujemy wysoką jakość olejów silnikowych z gamy Shell Helix. Obserwując sytuację w branży motoryzacyjnej widzimy, że rynek aut hybrydowych dynamicznie rośnie. Między innymi z tego powodu my również rozwijamy ofertę produktów Shell opracowanych z myślą o pojazdach hybrydowych i wyłącznie elektrycznych – powiedział Łukasz Radzymiński, Dyrektor Sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska.

Olej Shell Helix Hybrid został wyróżniony wśród produktów należących do chemii motoryzacyjnej.W kategorii zwyciężył nowy, szybkoschnący system wypełniający do zastosowania w warsztatach blacharsko-lakierniczych.

Shell Helix to zaawansowane technologicznie, w pełni syntetyczne oleje silnikowe. Są produkowane z gazu ziemnego przy wykorzystaniu opatentowanej technologii Shell PurePlus. Ich stosowanie przekłada się na lepsze osiągi, skuteczną ochronę i dłuższą żywotność silnika1 oraz ograniczenie zużycia paliwa2.

Otrzymane wyróżnienie w plebiscycie Produkt Roku magazynu autoEXPERT to kolejna nagroda przyznana w Polsce olejowi z gamy Shell Helix. Kilka miesięcy temu Shell Helix otrzymał prestiżowy tytuł „Dobra Marka 2023 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Wcześniej polscy kierowcy nagrodzili tę markę m.in. w plebiscycie Złoty Laur Klienta/Laur Konsumenta oraz wyróżnieniami e-Laur X-lecia Lauru Konsumenta oraz Fleet Derby 2022.

1 Doskonała ochrona przed naprężeniami i zużyciem silnika w ekstremalnych temperaturach, w porównaniu ze specyfikacją API SP.

2 W oparciu o wyniki zużycia paliwa ACEA M111 w porównaniu z olejem referencyjnym dla branży.