12. edycja plebiscytu Fleet Derby została rozstrzygnięta 21 czerwca br. Jest to branżowy konkurs, w którym wybierane są najlepsze produkty i usługi, które kształtują rynek flotowy i mają realny wpływ na rozwój branż transportowej, motoryzacyjnej i wspierania niskoemisyjnego transportu. Podczas konkursu oddane zostało ponad 250 tys. głosów. Jedną z firm, które znalazły się wśród laureatów tegorocznej edycji, jest Shell Polska.

Shell Fleet Solutions został nagrodzony za kartę flotową Shell Card oraz hybrydową kartę Shell Card EV. Pierwsze rozwiązanie okazało się najlepsze w kategorii „karta paliwowa międzynarodowa”, a drugie w kategorii „Charge Service Solutions – programy i karty do ładowania”.

– Nasze karty – Shell Card i Shell Card EV zostały nagrodzone w głosowaniu klientów, osób zarządzających flotami pojazdów osobowych, dostawczych, czy ciężarowych, które realnie korzystają na co dzień z naszych produktów. Ta nagroda jest dla nas jednoznacznym sygnałem, że klienci cenią sobie nasze produkty i są z nich zadowoleni. Co więcej, w kategorii „Charge Service Solutions” nasza karta zajęła pierwsze miejsce już drugi rok z rzędu. Biorąc pod uwagę jak ważnym tematem jest elektryfikacja floty, to cieszymy się, że nasi klienci mogą korzystać z produktu godnego tytułu lidera w tym segmencie – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.

Shell Card jest akceptowana na blisko 1300 stacji Shell i partnerskich w Polsce oraz na łącznej liczbie ponad 38 tys. stacji w Europie. Na ten wynik składa się ponad 22 tysiące stacji Shell oraz blisko 16 tysięcy stacji partnerskich. W ramach karty zarządcy flot mogą w łatwy sposób kontrolować wydatki, rozliczając się bezgotówkowo nie tylko za paliwo, lecz również za opłaty drogowe, pomoc drogową, parkingi, myjnie czy promy. Dzięki jednej fakturze mogą przejrzyście analizować wydatki. Zarządcy flot mogą też korzystać z nowoczesnej platformy internetowej Shell Fleet Hub, na której mogą kontrolować wydatki i zużycie paliwa, generować raporty czy określać limity. Posiadacze Shell Card m.in. w Polsce mają wkład w ochronę środowiska – mogą zdecydować się na kompensację emisji CO2* z paliwa kupionego za pomocą karty.

Hybrydowa karta flotowa Shell Card to odpowiedź na realne potrzeby współczesnych biznesów posiadających floty aut elektrycznych i mieszanych. Karta umożliwia im dostęp do ładowania i tankowania samochodów, uiszczanie opłat drogowych, a także korzystanie z myjni samochodowych oraz oferty pozapaliwowej dostępnej na stacjach Shell. Shell Card EV wykorzystuje technologię komunikacji bliskiego zasięgu za pośrednictwem chipa RFID, który zapewnia dostęp do rozwiązań ładowania pojazdów elektrycznych, autoryzacji i rozliczeń transakcji. Dzięki współpracy Shell między innymi z GreenWay, EV+ IONITY, Elocity, Power Dot, Noxo, Last Mile Solutions, PureCity karta daje kierowcom dostęp do największej sieci EV w Polsce. Produkt akceptowany jest w ponad 2500 punktach ładowania zlokalizowanych na terenie całego kraju oraz w ponad 300 tys. punktach dostępnych w 33 krajach europejskich. Użytkownicy Shell Card EV mogą korzystać z wygodnej aplikacji Shell Recharge, która umożliwia znajdywanie najbliższych punktów ładowania, uzyskiwanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach i dostępności punktów czy podgląd przewidywanego czasu ładowania i kosztu.

*Kompensacja CO₂ nie oznacza, że produkcja i użytkowanie danego produktu nie mają wpływu na środowisko, ponieważ związane z nimi emisje pozostają w atmosferze. Kompensacja CO₂ nie zastępuje stosowania rozwiązań niskoemisyjnych ani ograniczenia zużycia paliw kopalnych. Shell kładzie największy nacisk na emisje, których można uniknąć lub je ograniczyć, a w dalszej kolejności - na mechanizmach kompensacji pozostałych emisji.

„Kompensacja CO₂” oznacza, że Shell przeprowadza transakcje, w wyniku których ilość CO₂ odpowiadająca ilości emisji CO₂e* związanych z wydobyciem, transportem, produkcją, dystrybucją surowców oraz użytkowaniem/wycofaniem z eksploatacji produktu są kompensowane poprzez zakup i usunięcie kredytów węglowych wygenerowanych z projektów kompensacji CO₂. Mimo że kredyty węglowe są generowane zgodnie z międzynarodowymi normami, kompensacja może nie być dokładna.

Wiecej informacji o karcie flotowej Shell na stronie: Karta paliwowa Shell - kompleksowa usługa dla Twojej floty | Shell Polska

Wiecej informacji o elektromobilności z Shell Card na stronie: Karty flotowe do samochodów elektrycznych | Shell Polska