Pierwsze punkty ładowania IONITY na stacjach Shell będą dostępne w 2018 roku. Wśród 10 krajów, gdzie usługa będzie dostępna, znalazła się również Polska. Szczegółowe lokalizacje i terminy wprowadzenia punktów są w trakcie opracowania i Shell będzie o nich informować na bieżąco. Gdy punkty ładowania zostaną zainstalowane, klienci Shell będą włączane do funkcji znajdowania stacji w aplikacji Shell.

Ładowanie pojazdów nowej generacji w takich punktach o wysokiej mocy trwa średnio od 5 do 8 minut, czyli nawet trzy razy krócej niż w pozostałych punktach dostępnych obecnie dla kierowców.

„Klienci chcą wyruszać samochodami elektrycznymi w długie trasy, mając pewność, że znajdą niezawodne, wygodne i dogodnie położone miejsca do szybkiego ładowania” — powiedział István Kapitány, globalny wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej Shell - „Spodziewamy się szybkiego wzrostu zapotrzebowania na punkty ładowania samochodów elektrycznych przy głównych drogach Europy. Już teraz pragniemy zaspokajać potrzeby związane z szybkim ładowaniem i dlatego zostaliśmy jednym z głównych partnerów IONITY. Dzięki temu klienci zyskują dostęp do najszybszych punktów ładowania w 10 krajach kontynentu”.

IONITY jest spółką joint venture założoną przez BMW Group, Daimler AG, Ford Motor Company i Volkswagen Group z Audi i Porsche w celu utworzenia sieci punktów ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 kW przy głównych drogach w Europie.  

Umowa jest częścią globalnej strategii Shell, mającej na celu zapewnienie rozwiązań z zakresu czystej energii. Firma oferuje coraz więcej niezawodnych rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych w domu, w pracy i w drodze. Świadczy o tym ogłoszona niedawno umowa dotycząca kupna NewMotion, jednego z największych w Europie dostawców usług ładowania, a także wprowadzenie punktów szybkiego ładowania Shell Recharge na wybranych stacjach w Wielkiej Brytanii.

Rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych to tylko jeden ze sposobów Shell na dostarczanie czystszej energii 30 milionom klientów detalicznych dziennie. Firma zwiększa także wydajność tradycyjnych paliw i sprzyja opracowywaniu niskoemisyjnych paliw dla transportu, takich jak wodór, biopaliwa i LNG.

„IONITY i Shell łączy wspólny cel: chcemy umożliwiać dalekie podróże samochodami elektrycznymi po Europie, zapewniając kierowcom niezawodną infrastrukturę do szybkiego ładowania” — powiedział dr Michael Hajesch, dyrektor generalny IONITY - „Ta współpraca oznacza połączenie imponującej historii i doświadczenia Shell w dziedzinie sprzedaży detalicznej z naszą najnowocześniejszą technologią do szybkiego ładowania. Przyczyni się ona w dużym stopniu do zwiększenia zadowolenia klientów użytkujących samochody elektryczne”.

Informacje dodatkowe:

  • Shell będzie współpracował z IONITY w następujących krajach: Polska, Austria, Belgia, Czechy, Francja, Holandia, Słowacja, Słowenia, Węgry i Wielka Brytania.
  • Na każdej z 80 stacji Shell objętych pierwszą falą wdrożenia będzie dostępnych średnio 6 punktów ładowania pod markami IONITY i Shell — łącznie około 500.
  • Sieć ta zapewni samochodom odpowiednią technologię, która znacznie skraca czas ładowania, oferuje do 350 kW mocy i będzie obsługiwać zarówno dotychczasowe samochody elektryczne, jak i pojazdy nowej generacji.
  • Punkty ładowania są zgodne ze standardem Combined Charging System (CCS) wymaganym przez większość samochodów elektrycznych w Europie i Ameryce Północnej.

Grupa Shell to największy na świecie koncern energetyczny wytwarzający najwyższej jakości produkty oraz oferujący kompleksową gamę usług związanych z dostarczaniem paliw i energii, a także rozwiązań dla klientów biznesowych i indywidualnych. Obecny na polskim rynku od 1992 roku, aktualnie Shell Polska Sp. z o.o. to ponad 420 stacji oferujących kierowcom najwyższej jakości paliwa. Na stacjach paliwowych Shell klienci mogą korzystać z usług myjni samochodowych, z oferty punktów gastronomicznych oraz robić zakupy w sklepie z pełnym asortymentem produktów spożywczych i motoryzacyjnych. Wszyscy klienci tankujący paliwo Shell mogą uczestniczyć w programie lojalnościowym Shell ClubSmart. Ponadto wśród produktów motoryzacyjnych Shell dysponuje szeroką gamą najwyższej jakości olejów i smarów, a do klientów biznesowych skierowana jest oferta kart paliwowych euroShell. W Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów usług dla biznesu w Polsce. 

Kontakt dla mediów:

Anna Papka

Doradca ds. Relacji Zewnętrznych
Rzecznik Prasowy
Tel. kom.: +48 573 313 620
e-mail: anna.papka@shell.com

Hanna Żurek

Hill+Knowlton Strategies
Tel.: +48 (22) 536 38 00
Tel. kom. : +48 601 240 478
e-mail: hanna.zurek@hkstrategies.com

Więcej w punkcie "Media"