https://youtu.be/ORMluyK9-d0 - video relacja z 21.05.2015, odliczanie i wielkie przygotowania do konkursu Shell Eco-marathon Europe 2015!

W ubiegłorocznej edycji Shell Eco-marathon, polska drużyna z Politechniki Warszawskiej zajęła wysokie 2. miejsce w kategorii „UrbanConcept”. Świadczy to o wielkim potencjale i zdolnościach Polaków biorących udział w naukowym starciu. Czy w tym roku to my przesuniemy granicę energooszczędnej  jazdy?

Lista polskich drużyn startujących w zawodach:

1. ELVIC TEAM z Politechniki Lubelskiej

2. Green Arrow z Politechniki Warszawskiej

3. Hydrogen CarPG z Politechniki Gdańskiej

4. Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej

5. Simr Team z Politechniki Warszawskiej

6. SKAP z Politechniki Warszawskiej

7. SKAP 2 z Politechniki Warszawskiej

8. Smart Power z Politechniki Śląskiej

9. Smart Power Urban z Politechniki Śląskiej

10.Wat Eco Team z Wojskowej Akademii Technicznej

Uczestnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach: futurystycznej „Protytype” i bardziej konwencjonalnej „UrbanConcept” z podziałem na siedem podkategorii w zależności od rodzaju wykorzystywanego zasilania. W tym roku zespoły mogą wziąć udział w wyścigu z wykorzystaniem nowego rodzaju napędu – CNG (Sprężony Gaz Ziemny). Zadanie konkursowe polega na tym, aby samodzielnie zaprojektowane i skonstruowane przez studentów, ultra-wydaje bolidy, przejechały jak najdłuższy dystans na ekwiwalencie 1kWh lub 1 litra paliwa.

Shell Eco-marathon w dniach 21-24 maja 2015 roku świętuje swoje 30-lecie i już po raz czwarty odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Konkurs to ogromne wyzwanie dla młodych konstruktorów - przesuwanie granic energooszczędnej jazdy. Daje on możliwość sprawdzenia samodzielnie zaprojektowanych i skonstruowanych przez studentów pojazdów. To próba znalezienia rozwiązań dla światowego wyzwania, jakim jest rosnące zapotrzebowanie na energię, a także próba mobilizacji młodzieży, partnerów oraz społeczeństwa w dążeniu do wspólnego celu.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie:

http://www.shell.com/energy-and-innovation/shell-ecomarathon.html