Z tej okazji 9 maja 2015 roku w Bydgoszczy zostanie zorganizowany bieg, którego celem jest promocja kultury bezpieczeństwa zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym.

Bezpieczeństwo jest priorytetem numer jeden dla każdego z nas. Jest ono zdecydowanie priorytetem firmy Shell. Shell dba zarówno o bezpieczeństwo swoich pracowników, jak i swoich klientów.  Shell dąży do „Celu Zero”, który zakłada, że jesteśmy w stanie funkcjonować bez wypadków. Ważne jest nie tylko podkreślenie istoty stosowania zasad bezpieczeństwa, ale także aktywne zwalczanie przyczyn zachowań stwarzających potencjalne zagrożenie dla ludzi i środowiska.

W ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa 9 maja 2015 roku w bydgoskim Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku - „Myślęcinek” wystartuje bieg na 10 km. To inicjatywa własna pracowników Shell, która ma na celu promocję kultury bezpieczeństwa zarówno w pracy, jak i w życiu codziennym. Dla wszystkich uczestników imprezy organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji oraz grill w rodzinnej atmosferze.

Po zakończonym biegu odbędzie się piknik Dnia Bezpieczeństwa, podczas którego będzie można obejrzeć pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej, uświadamiające istotę bezpieczeństwa.

Shell Polska Sp. z o.o. działa w Polsce od 1992 roku. Działalność firmy obejmuje biznes Retail - sieć stacji i sklepów Shell, łącznie ponad 400 obiektów w całym kraju oferujących pełną gamę usług od sprzedaży paliwa przez myjnie po punkty gastronomiczne i karty paliwowe euroShell, środki smarne a także program lojalnościowy - Shell ClubSmart.  Z początkiem 2013 roku na rozwijający się rynek lotniczy w Polsce wkroczył biznes Shell Aviation.

Od 2013 r. Shell Energy Europe Ltd. działa jako jeden z pierwszych podmiotów zagranicznych na rynku hurtowego obrotu gazem. W Zabierzowie koło Krakowa od 2006 roku działa Shell Business Service Centre, które jest jednym z największych centrów operacji dla biznesu działających w Polsce i zarazem jednostką, która wyróżnia się w kraju pod względem zaawansowania wykonywanych zadań i kompetencji pracowników.

Kontakt dla mediów:

Agata Hinc

Manager ds. Relacji Zewnętrznych 

Rzecznik Prasowy

Tel.: +48 (22) 570 01 91

e-mail: agata.hinc@shell.com

Anna Jankowska

Edelman Polska

Tel.: +48 (22) 576 35 55

Kom.: +48 607 035 394

e-mail: anna.jankowska@edelman.com