Awarie nie zdarzają się wtedy, gdy jest to dla nas wygodne. Mechanicy nie zawsze są w stanie zbadać potencjalne problemy w odpowiednim czasie. Wyniki badań laboratoryjnych nie zawsze docierają na czas.

Tu właśnie z pomocą przychodzi Shell Remote Sense.

W ramach usługi Shell Remote Sense oferujemy monitorowanie stanu oleju w silnikach gazowych w czasie rzeczywistym.
Usługa ta może być również stosowana w sprężarkach, które posiadają dodatkowe miski olejowe, oddzielone od środka smarnego w skrzyni korbowej.

Shell Remote Sense zapewnia natychmiastowe ostrzeżenia, gdy do systemu dostaną się zanieczyszczenia, takie jak woda lub gdy wartość TBN znacznie spadnie.

Operatorzy stacji kompresorowych mogą korzystać z Shell Remote Sense, aby lepiej planować swoje działania konserwacyjne.

W ramach tej usługi monitorowane są następujące elementy:

  • Całkowita liczba zasadowa (TBN) – kwasy powstałe w wyniku spalania gazów składowiskowych obniżają wartość rezerwy zasadowej układu smarowania. Monitorowanie TBN daje dobry obraz tego, czy olej może być dalej stosowany, czy też wskazana jest jego wymiana.
  • Utlenianie – na podstawie poziomów utleniania i nitracji można określić przydatność oleju do dalszego użytkowania, a także wskazać problemy ze spalaniem
  • Lepkość – duże zmiany lepkości oleju silnikowego mogą świadczyć o problemach ze spalaniem lub wskazywać, że do miski olejowej dolano niewłaściwy rodzaj środka smarnego. Problemy związane z lepkością powinny być natychmiast usuwane, aby uniknąć uszkodzenia silnika.
  • Zanieczyszczenie wodą – Shell Remote Sense może wskazywać, kiedy zanieczyszczenia, takie jak woda, dostają się do silnika.

Inne wskaźniki mogą być dodane w zależności od potrzeb.

Shell Remote Sense można stosować do 2- i 4-suwowych silników na gaz ziemny. Usługę można również zmodyfikować do pracy z turbinami i cylindrami sprężarek.

Dowiedz się więcej o Shell Remote Sense

Przegląd Shell Remote Sense

Odwiedź stronę główną, aby dowiedzieć się, jak Shell Remote Sense monitoruje stan Twojego sprzętu w czasie rzeczywistym.

Portal klienta Shell Remote Sense

Czy jesteś już użytkownikiem Shell Remote Sense? Zaloguj się do portalu klienta, aby przeglądać swoje dane w czasie rzeczywistym.

Wybór właściwego oleju silnikowego

Usługa Shell Remote Sense może być stosowana do każdej marki silnika i każdej marki oleju, niezależnie od producenta. Aby zapoznać się z ofertą Shell w zakresie olejów do silników na gaz składowiskowy, odwiedź stronę Shell Mysella.

Więcej o Shell Lubricants

Odkryj nasze usługi w zakresie środków smarnych

Odkryj naszą kompletną gamę usług, zyskaj nieograniczony dostęp do specjalistycznej wiedzy i wsparcie – zarówno zdalnie jak i w formie bezpośrednich konsultacji.

Odkryj nasze produkty

Odkryj naszą gamę wysokiej jakości środków smarnych opracowanych przez ekspertów w zakresie technologii z myślą o zwiększeniu wydajności komponentów, wydłużeniu okresu eksploatacji urządzeń i znacznym skróceniu czasu przestojów.