Płyny do obróbki metali

An oil drill being worked, and water being pumped onto it to help cool it down

Za sprawą ścisłej współpracy z wiodącymi światowymi producentami płynów do obróbki metali, Shell rozumie wyzwania, z jakimi się zmagasz.

Wiemy, że sukces na konkurencyjnym globalnym rynku wymaga maksymalnej produktywności i wydajności procesów, a jednocześnie minimalnych emisji i lepszych warunków pracy.

Gama Shell Risella X to kolejna generacja olejów procesowych bazujących na technologii GTL(„gas to liquids”). Oleje te powstały z myślą zdobywaniu przewagi konkurencyjnej.

Dowiedz się więcej o olejach procesowych Shell w przemyśle metalowym

Kosmetyki

A tub of white face cream on a table surrounded by flowers

Konsumenci na światowym rynku kosmetyków i artykułów toaletowych są dziś znacznie bardziej wymagający i oczekują produktów najwyższej jakości. Dlatego producenci muszą sprostać tym wymaganiom i wyróżniać się na tle konkurencji.

Ponadto istnieje wyraźny trend poszukiwania produktów czystszych, naturalnych lub inspirowanych naturą. Oleje białe są powszechnie stosowanymi składnikami większości produktów do pielęgnacji ciała – od wazeliny po produkty do pielęgnacji włosów i skóry.

Nowej generacji oleje medyczne Shell Ondina X nie bazują już na konwencjonalnych olejach mineralnych otrzymywanych z ropy naftowej, lecz na technologii GTL.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu olejów Shell Ondina X w kosmetykach i produktach higieny osobistej.

Branża polimerów

Interior of a Chevrolet SSR, showing dashboard, sat, and steering wheel

Shell wychodzi na przeciw wymaganiom oraz potrzebom klientów z rozmaitych branż, w tym motoryzacyjnej, przemysłowej i medycznej. Wraz z coraz bardziej rygorystycznymi przepisami, ich wymagania rosną.

Oleje procesowe odgrywają kluczową rolę w formułowaniu związków polimerowych TPE i mieszanek gumowych EPDM. Olej procesowy pełni funkcję plastyfikatora i niezwykle ważne jest, by cechował się dobrymi parametrami i zgodnością z polimerem, ponieważ decyduje to o miękkości, elastyczności i odporności na utlenianie.

Oleje Shell Risella X pomagają osiągnąć przewagę konkurencyjną, ponieważ ze względu na ich strukturę chamiczną oferują doskonałe właściwości i wyjątkową czystość.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu olejów procesowych Shell w branży polimerowej

Przeczytaj więcej o naszych historiach sukcesu

Odpieniacze

Three pipettes dropping liquid into some small test tubes

Shell wie, jak istotne w prowadzeniu działalności są oleje procesowe. Właściwości odpieniające olejów Shell zapewniają doskonałą wydajność w zakresie zapobiegania powstawania piany oraz szybkiego uwalniania zawartego w niej powietrza. Cechują się także niską lotnością, co minimalizuje ewentualną emisję lotnych związków organicznych (LZO).

Środki odpieniające na bazie olejów (zawartość do 90%) pełnią funkcję płynu nośnego, który rozprowadza środek po powierzchni układu w celu neutralizacji cząsteczek substancji powierzchniowo czynnej, jak i stabilizuje bąbelki piany w celu ich niszczenia.

Oleje Shell Risella X mogą pomóc budować przewagę nad konkurencją, ponieważ oferują doskonałe właściwości i wyjątkową jakość.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu olejów Shell Risella X w środkach odpieniających

Przeczytaj więcej o naszych doświadczeniach

Tekstylia

Multiple cones of cotton threads in different colours

Preparaty pomocnicze dla przemysłu tekstylnego mają kluczowe znaczenie w procesie produkcji przędzy, włóknin i wszelkich innych produktów wykonanych z włókien. Zapobiegają przecieraniu się i pękaniu włókien, naładowaniu elektrostatycznemu oraz ograniczają powstawanie kurzu na włóknach i wałkach. Preparaty te można stosować w postaci emulsji z wodą do wykończenia włókna lub w postaci czystej jako olej do szpulowania.

Shell współpracuje z wiodącymi światowymi producentami materiałów pomocniczych dla przemysłu tekstylnego. Rozumiemy wyzwania, i wiemy, że sukces na konkurencyjnym globalnym rynku wymaga maksymalnej produktywności i wydajności procesów, a jednocześnie minimalnych emisji oraz wysokiej jakości włókien odpornych na starzenie się i odbarwienia. Gama olejów Shell Risella X to nowa generacja olejów procesowych bazujących na technologii GTL („gas to liquid”). Pomagają zdobywać przewagę konkurencyjną, ponieważ oferują doskonałe właściwości i wyjątkową czystość.

Dowiedz się więcej o zastosowaniu olejów Shell Risella X w preparatach pomocniczych do produkcji tekstyliów.  

Przeczytaj więcej o naszych doświadczeniach

Wypełnienia kabli

The two connector ends of an optical cable link sitting on some other yellow cable

Firma Kraton i dział olejów procesowych Shell połączyły swoją wiedzę i doświadczenie, wspólnie opracowując nową generację żeli do kabli światłowodowych, oferując lepszą wydajność procesów i jakość produktów.

Producenci kabli światłowodowych stosują żel na bazie oleju do zalewania sztywnych rurek osłaniających włókna optyczne. Rurki te są upakowywane w wiązki, ponownie zalewane żelem i zamykane w płaszczu zewnętrznym, tworząc kabel światłowodowy. Żel musi wykazywać właściwości tiksotropowe: po intensywnym wymieszaniu łatwo płynąć na miejsce wewnątrz kabla, a w miejscu docelowym stawać się lepkim, by chronić włókna. Musi być również wolny od zanieczyszczeń, które mogłyby pogorszyć wydajność światłowodu, oraz cechować się stabilnością właściwości i nie wyciekać.

„Połączenie naszych polimerów i olejów Shell Risella X zapewnia znakomite polepszenie wydajności procesu oraz jakości produktu, z możliwością zapewnienia nowej przewagi konkurencyjnej zarówno producentom kabli, jak i żeli” – mówi Sandrine Duc, kierownik ds. rozwoju sprzedaży w dziale Performance Products firmy Kraton Performance Polymers Inc..

Przeczytaj więcej o naszych doświadczeniach

Inne

Shell scientist wearing goggles dripping liquid from a pipette into a beaker

Oleje procesowe są obecne w wielu różnych gotowych produktach przemysłu chemicznego i sektora produkcyjnego.

Shell, dzięki swemu ponad 30-letniemu doświadczeniu, wie, jak ważną rolę w produktach i prowadzeniu działalności pełnią oleje procesowe. Wiemy także, że jakość tych olejów ma fundamentalne znaczenie a użycie oleju procesowego o najwyższej, stałej jakości może zadecydować o sukcesie przedsiębiorstwa.

Oleje procesowe Shell pomagają klientom z różnych branż kreować atrakcyjność ich produktów. Należą do nich producenci oprysków olejowych do ochrony roślin, środków odpieniających, materiałów wybuchowych, nawozów, klejów termotopliwych, żeli do kabli światłowodowych, wazeliny, środków pomocniczych do tekstyliów i skór, elastomerów termoplastycznych oraz gumy.

Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem atrakcyjności swoich produktów, porozmawiaj z nami o korzyściach jakie mozesz uzyskać stosując oleje procesowe Shell. Posiadamy wielu doświadczonych ekspertów, którzy pomogą przeanalizować potrzeby, doradzą i zaproponują satysfakcjonujące rozwiązanie.

Rezultat? Technologia, która przynosi korzyści Twojej działalności.

POLECANE TREŚCI

Oleje procesowe

Shell jest jednym z wiodących producentów olejów procesowych i ma ponad 25-letnie doświadczenie. Wiemy, jak ważne dla Twoich produktów i operacji są oleje procesowe

Historie sukcesu

Oleje białe z gazu ziemnego? Sprawdź, jakie doświadczenia mają inni!