Droga ekspresowa i autostrada w Słowenii

Wysokość opłat i dostępne metody płatności

Stawka za kilometr jest uzależniona od kategorii pojazdu. Przy jej określaniu bierze się pod uwagę rodzaj pojazdu, liczbę osi, a także klasę emisji spalin. Obliczenie opłaty jest możliwe za pośrednictwem oficjalnego kalkulatora dostępnego na stronie operatora: kalkulator opłat drogowych.

Każdy pojazd powyżej 3,5 tony musi zostać wyposażony w lokalne urządzenie Dars Go. Jednostkę pokładową można zamówić po samodzielnej rejestracji online na stronie operatora portal klienta Dars Go lub rejestrując się w Punkcie Obsługi Dars. Koszt wydania urządzenia to 10 EUR.

Opłaty można uiszczać za pomocą Shell Card - przedpłatowo lub po odbyciu trasy. W systemie przedpłat zapłacić można kartą paliwową Shell, gotówką, kartą kredytową lub debetową. Należności można uregulować zarówno przed przejechaniem trasy, jak i po jej zakończeniu. Posiadacze Shell Card otrzymują fakturę, która sumuje kwoty za paliwo i myto.

Rozwiązanie EETS w Słowenii

Już niedługo Shell rozszerzy zasięg swoich urządzeń EETS o słoweńskie opłaty drogowe. Będzie to wygodną alternatywą dla obecnie obowiązujących urządzeń lokalnych. Shell daje swoim klientom możliwość wstępnej rejestracji, dzięki czemu, w prosty sposób będą mogli uruchomić rozwiązanie EETS również dla tego kraju.

Dowiedz się więcej

  

  

Więcej Na Temat Usług Drogowych

EETS – EUROPEJSKIE OPŁATY DROGOWE Z SHELL

Prowadzenie międzynarodowych przewozów to niełatwa praca. Rozwiązanie EETS od Shell ma na celu pomóc Twoje firmie.

Zwrot VAT-u i akcyzy z zagranicy

Shell umożliwia odzyskiwanie zapłaconego za granicą podatku VAT oraz akcyzy w wybranych krajach. Zwrot otrzymasz nie tylko szybciej, ale też przy minimum formalności wszystkie faktury za paliwo uregulowane przy pomocy Shell Card są automatycznie uwzględniane.

Opłaty drogowe na Słowacji

Karta paliwowa Shell Card Opłaty drogowe na Słowacji