Tiry I Ciężarówki jadące po autostradzie na Słowacji wśród gór.

Urządzenia pokładowe

Obecnie na Słowacji wymagane jest lokalne OBU (On board unit) operatora SkyToll. Jego koszt to kaucja w wysokości 50 EUR (opłacana gotówką lub kartą płatniczą), która zwracana jest po oddaniu jednostki pokładowej. Urządzenia dostępne są w punktach kontaktowych i dystrybucyjnych, można je zamówić za pośrednictwem Shell. W OBU wyposażyć należy każdy pojazd lub zestaw pojazdów przekraczający masę 3,5 t. Wysokość opłaty zależy od tonażu, liczby osi, klasy emisji spalin, a także od rodzaju pojazdu oraz typu drogi, po którym pojazd się porusza.

Tir, ciężarówka jadący drogą szybkiego ruchu przez Słowację.

Metody płatności dla klientów Shell

Posiadacze kart flotowych Shell mogą uiszczać opłaty związane z przejazdem po płatnych odcinkach dróg w dwóch trybach. Pierwszym jest system odroczonej płatności. Dla posiadaczy Shell Card działa on na zasadzie automatycznego naliczania po przebyciu trasy. Rozliczenie dociera do klienta w wygodnej formie faktury zbiorczej, na której wyszczególnione są zarówno opłaty drogowe, jak i koszty paliwa. Druga metoda to płatność z góry w systemie przedpłat, w ramach której karta Shell jest wykorzystywana w celu zasilenia salda rachunku.

Wygodne opłaty drogowe na Słowacji

Lokalne rozwiązania w obecnej formie będą działać do końca 2023 r. Shell, dzięki wiodącej pozycji na rynku EETS, już w drugim kwartale 2023 r. planuje dodanie słowackiego systemu opłat drogowych do zasięgu na swoich urządzeniach EETS.

Dzięki temu rozwiązaniu nasi klienci nie będą musieli pobierać oddzielnego urządzenia pokładowego.

Uiszczanie opłat będzie się odbywać w ramach jednego OBU z zasięgiem w wielu europejskich krajach.

Dowiedz się więcej

  

  

Więcej Na Temat Usług Drogowych

EETS – EUROPEJSKIE OPŁATY DROGOWE Z SHELL

Prowadzenie międzynarodowych przewozów to niełatwa praca. Rozwiązanie EETS od Shell ma na celu pomóc Twoje firmie.

Zwrot VAT-u i akcyzy z zagranicy

Shell umożliwia odzyskiwanie zapłaconego za granicą podatku VAT oraz akcyzy w wybranych krajach. Zwrot otrzymasz nie tylko szybciej, ale też przy minimum formalności wszystkie faktury za paliwo uregulowane przy pomocy Shell Card są automatycznie uwzględniane.

Opłaty drogowe w Słowenii

Karta paliwowa Shell Card Opłaty drogowe w Słowenii