Belgium flag image

Wysokość opłat

Stawka za każdy przejechany kilometr wyliczana jest na podstawie klasy emisji spalin, tonażu oraz rodzaju drogi. Stawki mogą różnić się pomiędzy poszczególnymi regionami. Aktualne taryfy opłat dostępne są na stronie operatora Belgia - taryfy opłat

Dostępne metody płatności na autostradach w Belgii z Shell

Dostępne metody płatności

Najwygodniejszym sposobem regulowania płatności na terenie Belgii są urządzenia EETS od Shell, które obsługują również wiele innych europejskich krajów. Poza urządzeniami EETS można skorzystać z lokalnego rozwiązania w postaci urządzeń Satellic. Wiąże się to z koniecznością uiszczenia kaucji w wysokości 135 EUR za urządzenie. Są one dostępne w trybie przedpłat lub odroczonej płatności. Pokrycie kaucji i zasilenie salda możliwe jest za pośrednictwem karty flotowej Shell.

Do opłat drogowych za przejazdy w regionie Walonii doliczany jest podatek VAT, a dzięki skorzystaniu z oferty Shell możliwe jest jego odzyskanie. W pozostałych regionach VAT nie jest doliczany.

 Chcesz dowiedzieć się więcej na temat opłat drogowych w krajach europejskich?

Może Zainteresuje Cię Także

EETS – Europejskie Opłaty Drogowe z Shell

Prowadzenie międzynarodowych przewozów to niełatwa praca. Rozwiązanie EETS od Shell ma na celu pomóc Twoje firmie.

Zwrot VAT-u i akcyzy z zagranicy

Shell umożliwia odzyskiwanie zapłaconego za granicą podatku VAT oraz akcyzy w wybranych krajach. Zwrot otrzymasz nie tylko szybciej, ale też przy minimum formalności wszystkie faktury za paliwo uregulowane przy pomocy Shell Card są automatycznie uwzględniane.

Opłaty drogowe w Słowacji

Karta paliwowa Shell Card Opłaty drogowe na Słowacji