Słowacja, autostrada, jadące tiry, jak rozliczyć vat?

Dlaczego karta Shell Card to sposób na łatwe i szybkie odzyskanie podatku? 

 • Uproszczone formalności
  Z kartą Shell Card nie musisz martwić się uciążliwymi procedurami. Razem z naszym partnerem biznesowym, firmą FDE, zajmiemy się w Twoim imieniu skomplikowanym postępowaniem przed słowackimi urzędami podatkowymi. Nie musisz nawet samodzielnie składać wniosku – po prostu odpręż się i czekaj na zwrot. 
 • Wiesz dokładnie, ile pieniędzy trafi na Twoje konto
  Na fakturze, którą od nas otrzymasz, znajdują się szczegółowe wyliczenia dotyczące opłat drogowych oraz zapłaconych podatków. Dlatego – jeszcze zanim zdecydujesz się ubiegać o zwrot – wiesz, o jaką kwotę walczyć. Podejmij na tej podstawie decyzję i zaplanuj swoje wydatki przed otrzymaniem należnej kwoty.
 • Błyskawiczny zwrot kwoty podatku
  Samodzielna walka ze słowackimi urzędami podatkowymi może trwać miesiącami. Przekazanie sprawy w nasze ręce – zaledwie 2 tygodnie.

Istnieją 2 formy zwrotu podatku – wybierz najlepszą dla siebie!

 • Zwrot w trybie zwykłym – otrzymasz swoje pieniądze po tym, jak słowacki urząd podatkowy faktycznie przekaże nam kwotę zapłaconego podatku.
 • Zwrot w trybie przyśpieszonym – zwrot podatku nastąpi w terminie 2 tygodni. To najszybsza metoda na odzyskanie należności podatkowych, dostępna wyłącznie dla posiadaczy karty Shell Card.

Karta paliwowa Shell Card to obecnie najbardziej przyjazne użytkownikom rozwiązanie. Za jej pomocą Twoi kierowcy mogą rozliczać opłaty drogowe i podatki, a Ty trzymasz rękę na pulsie – dzięki otrzymanym od nas szczegółowym fakturom.

Jeśli chciałbyś wiedzieć:

 • jakie towary lub usługi obejmuje zwrot podatku VAT;
 • kiedy możesz domagać się zwrotu części wydanych pieniędzy;
 • w jakiej formie zwrócimy Twój podatek;

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Parking dla tirów na słowacji, jak rozliczyć zapłacony vat?

Zobacz, za jakie towary i usługi możesz domagać się zwrotu podatku

Słowacja to jeden z krajów oferujących możliwość ubiegania się o zwrot podatku uiszczonego w cenie różnych produktów i usług. Należą do nich m.in.:

 • olej napędowy, benzyna i autogaz;
 • smary, płyny hamulcowe i odmrażacze;
 • części zamienne i akcesoria;
 • wynajem samochodów ciężarowych, ciągników, naczep oraz samochodów osobowych;
 • opłaty parkingowe.

W przypadku opłat drogowych i za przejazd autostradami zwrot podatku zależy od masy pojazdu:

 • samochody ważące do 3,5 t – odzyskanie pieniędzy jest możliwe tylko po dołączeniu winiety do faktury;
 • samochody o wadze większej niż 3,5 t – zwrot podatku nie wymaga załączania winiety, ponieważ częściowo zastąpiona została rejestracją elektroniczną.

Podatki to obecnie istotna część ceny paliwa oraz innych towarów i usług. Wykorzystaj oferowaną szansę i odzyskaj przysługującą Ci kwotę.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z  przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Opłaty drogowe na Słowacji

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe na Słowacji

Opłaty drogowe w Słowenii

Karta paliwowa Shell Card – Opłaty drogowe w Słowenii

Opłaty drogowe we Włoszech za autostrady i tunele - Shell

Poznaj wysokość opłat drogowych we Włoszech za skorzystanie z autostrad, tuneli i dróg szybkiego ruchu. Dowiedz się więcej o urządzeniu Telepass.

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!