Autostrada do rzymu

Przynależność pojazdu do danej kategorii pojazdów, we Włoszech (podobnie jak we Francji) określa liczba osi:

  • Dwuosiowe dzielą się na kategorię A, w której zawierają się pojazdy o wysokości do 1,3 m mierzonej przy przedniej osi oraz kategorię B, gdzie znajdują się pozostałe auta dwuosiowe wyższe niż 1,3 m.
  • Drugą dużą grupę stanowią auta trzyosiowe.
  • Trzecia to pojazdy czteroosiowe.
  • Ostatnią, czwartą grupę stanowią największe, pięcioosiowe ciężarówki.

Kolejne podobieństwo do Francji to osobne opłaty za tunele, które we Włoszech stanowią ważny element drogowej infrastruktury i są kluczowymi połączeniami m.in. z Austrią czy Francją. Na Półwyspie Apenińskim zapłacimy za przejazd Munt La Schera Tunnel, Saint Bernard Tunnel, Tunnel Monte Bianco oraz Tunnel del Frejus.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej:

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

oplata za autostradę przy bramkach telepass oplata dla tirów I ciezarowek

Jak obliczyć opłatę za przejazd włoską autostradą?

Myto liczone jest na podstawie przejechanych kilometrów oraz drugiego czynnika, jakim jest ukształtowanie terenu. Wyróżnia się bowiem taryfę nizinną i górską. Ta druga jest wyższa – bez względu na kategorię auta. Kwoty płacone przez floty zawierają w sobie podatek VAT w wysokości 22%, a całe sumy zaokrąglane są w górę lub w dół do 0,1 EUR.

Uiszczanie opłat we Włoszech opiera się na jednym dla całego kraju systemie Telepass, wykorzystującym technologię DSRC. W przypadku naliczania płatności bezprzewodowych niezbędne jest urządzenie pokładowe OBU. Opłaty mogą być wnoszone w systemie „pre-pay” oraz „post-paid”.

Dzięki skorzystaniu z oferty Shell, wszelkie formalności zostaną załatwione, a naliczone opłaty podsumowane w zbiorczej fakturze Shell Card. Możesz liczyć na nasze wsparcie, jeżeli na trasie pojawią się jakieś trudności.

*Administratorem Państwa danych osobowych jest Shell Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7A, 02-366 Warszawa). Dane osobowe zbierane są w celu rozpatrzenia dokonanego przez Państwa zgłoszenia. Dane osobowe mogą być przekazane innym podmiotom, z usług których Shell Polska sp. z o.o. korzysta w związku z rozpatrywaniem dokonanych zgłoszeń. Z inspektorem ochrony danych osobowych wyznaczonym przez Shell Polska sp. z o.o. wyznaczonym przez administratora można skontaktować się pod numerem telefonu: 800 080 015.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 1) ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922) tekst jednolity Dz.U. z 2011, Nr 230 z późn. zm.)/art. 6 ust. 1 lit a) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 119, str. 1). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu rozpatrzenia dokonanego zgłoszenia. Mają Państwo prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, przy czym w razie cofnięcia zgody rozpatrzenie dokonanego zgłoszenia nie jest możliwe. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, żądania ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych i prawo do przenoszenia danych osobowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ochronie danych osobowych. W przypadkach gdy przetwarzanie danych osobowych będzie niezgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych będą Państwo uprawnieni do wniesienia skargi do organu sprawującego nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych/Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych), Państwa dane osobowe będą przetwarzanie przez administratora nie dłużej niż to będzie konieczne do należytego rozpatrzenia zgłoszenia, po upływie tego okresu Państwa dane osobowe zostaną zniszczone lub wykasowane.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Zwrot podatku VAT z Włoch z kartą paliwową Shell Card

Prowadzisz firmę, której zakres działania sięga słonecznej Italii? Czy wiesz, że możesz domagać się zwrotu zapłaconego podatku VAT, za nabyte tam towary i usługi? Zaufaj naszym ekspertom; przeprowadzą Cię oni przez proces zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy.

Zwrot podatku VAT i akcyzy na Słowacji

Zwrot podatku VAT i akcyzy na Słowacji – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy z Shell Card.

Zwrot podatku VAT z Belgii z kartą paliwową Shell Card

Zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!