Tir I Ciężarówka na autostradzie w Czechach.

Obowiązki wobec nowych regulacji

Czeski operator poboru opłat drogowych chcąc dostosować się do ekspansji sieci drogowej, zwiększonego natężenia ruchu oraz przygotować się do integracji z jednolitym europejskim systemem poboru opłat drogowych EETS wdroży w życie system poboru opłat, oparty na technologii satelitarnej, rejestrującej dokładną pozycję pojazdów.

Osoby zarządzające transportem na terenie Czech będą musieli:

  • Do 1 grudnia 2019 roku wymienić istniejący sprzęt elektroniczny OBU na nową jednostkę pokładową. Jednostka ta będzie jak uprzednio własnością państwa, zaś depozyt dla przewodników wynosić będzie 2 468 CZK.
  • Do 1 grudnia 2019 roku zarejestrować się w systemie CzechToll, nawet jeśli w przeszłości dokonano już rejestracji. Nowy system będzie zmieniony pod kątem nowych wymogów technologicznych oraz legislacyjnych, w związku z czym wymagane jest zaktualizowanie swoich danych.
  • Zwrócić obecny sprzęt elektroniczny do pierwotnego operatora poboru opłat - Kapsch. Nowy operator nie jest upoważniony do przyjęcia sprzętu oraz wydania kaucji zwrotnej. Szczegółową instrukcję na temat zwrotu sprzętu można znaleźć na: www.mytocz.cz

Posiadacze karty Shell Card otrzymają wsparcie wobec nowych regulacji. Shell złoży za Ciebie wniosek o rejestrację nowego OBU, założy depozyt za urządzenie oraz bezpłatnie wyśle je do Twojej bazy.

Mapa Czech. Jak dojechać do Pragi?

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o zmianach w systemie poboru opłat w Czechach:

zadzwoń do naszych ekspertów, którzy udzielą Ci fachowej porady.

800 080 015

lub +48 12 225 75 09 (z zagranicy)

Metody płatności

Płatności związane z przejazdem po płatnych odcinkach dróg w Czechach można dokonać w dwóch trybach. Pierwszym jest system odroczonej płatności. Dla klientów Shell Card działa ona na zasadzie automatycznego naliczenia po przebyciu trasy. Rozliczenie dociera do klienta w wygodnej formie faktury, na której zebrane są zarówno opłaty drogowe, jak i koszty paliwa. Ponadto firma otrzymuje dokładne zestawienie transakcji bezpośrednio od operatora. Druga metoda to płatność z góry w systemie pre-pay, także za pomocą Shell Card (dawniej euroShell). Opłaty są automatycznie pobierane z konta, a gdy jego stan spadnie poniżej 600 CZK, urządzenie przypomina o konieczności doładowania – dzięki temu nie trzeba na bieżąco sprawdzać, czy nie zabraknie pieniędzy za przejazd.

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Zwrot podatku VAT w Czechach

Zwrotu zapłaconego podatku VAT w Czechach – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy z Shell Card.

Zwrot podatku VAT i akcyzy w Słowenii

Zwrotu zapłaconego podatku VAT w Słowenii – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Zwrot podatku VAT z Francji z kartą paliwową Shell Card

Zwrotu zapłaconego podatku VAT – od złożenia wniosku do przelewu pieniędzy!

Więcej Na Temat Usług Drogowych

Zwrot podatku VAT i akcyzy

Shell pomoże Ci w odzyskaniu zapłaconego za granicą podatku. Z kartą Shell Card otrzymasz zwrot szybciej i przy minimum formalności.

Opłaty drogowe i podatki

Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, i to z odroczoną płatnością!