5 zalet paliw LNG dla transportu: 

  1. Oszczędności – paliwo LNG jest tańsze w porównaniu do oleju napędowego, przy osiąganiu porównywalnych osiągów.
  2. Mniej zanieczyszczeń – spalanie LNG przyczynia się do znacznego zmniejszenia emisji tlenków siarki, cząstek stałych, tlenków azotu oraz innych gazów cieplarnianych w porównaniu do spalania oleju napędowego w silnikach Diesla.
  3. Sprawdzona technologia – dostępne są już wypróbowane rozwiązania silników dla paliwa LNG, na których możesz polegać.
  4. Cichsza praca – silniki Otto pracują ciszej od silników Diesla, zarówno na biegu jałowym jak i przy maksymalnym obciążeniu.
  5. Dostępność – bogate zasoby gazu ziemnego na świecie oraz wsparcie z międzynarodowych organizacji jak i rządów państw, są podstawą dla rozwoju sieci dystrybucji tego nowego paliwa.

Sieć dystrybucji paliw LNG w Europie

Shell tworzy europejską sieć 39 stacji paliw LNG w Polsce, Niemczech, Holandii, Belgii, Francji i Hiszpanii. Docelowo zapewni ona dostępność stacji tankowania tego paliwa co ok. 400 km na głównych szlakach i węzłach transportowych Europy – od Atlantyku po Morze Bałtyckie.

Poniższa mapa obrazuje liczbę stacji planowanych w poszczególnych państwach, które powstaną w ramach inicjatywy „BioLNG EuroNet”.

Zobacz interaktywną mapę stacji paliw Shell, na których możesz tankować LNG
(po wyświetleniu mapy, zastosuj filtr „Shell LNG”)

Interaktywna mapa stacji Shell

MOŻE ZAINTERESUJE CIĘ TAKŻE

Skroplony gaz ziemny - LNG

W dobie dynamicznego rozwoju, niezbędne jest wprowadzania nowoczesnych rodzajów paliw. Dowiedz się więcej o skroplonym gazie ziemnym – LNG!

Opłaty drogowe i zwrot VAT

Bezpieczeństwo jest kluczowe dla kart paliwowych Shell. To po to są dogodne środki kontroli użytkowania, alerty i specjalne zespoły do zwalczania oszustw. Wszystkie wygody karty paliwowej, plus spokojna głowa.