W tym bezprecedensowym czasie, bezpieczeństwo kierowców jest ważniejsze niż kiedykolwiek przedtem. W tym świetle, mniejsza liczba postojów, oznacza mniejsze ryzyko. Z przyjemnością informujemy, że zgodnie z podaną w marcu informacją, można przejeżdżać przez Bułgarię z urządzeniem pokładowym ustawionym w trybie post-paid. Do wyboru macie Państwo możliwość urządzenia tylko na Bułgarię lub rozwiązanie z urządzeniem EETS.

Nowe rozwiązanie pokładowe Shell w Bułgarii pozwoli na:

  • Uwzględnienie opłat drogowych na Państwa fakturze Shell
  • Korzystanie z takich samych warunków płatniczych za opłaty drogowe, jak i za paliwo
  • Zaoszczędzenie cennego czasu kierowcy, który do tej pory był poświęcany na wykupu winiet
  • Poprawienie bezpieczeństwa, gdyż nie ma potrzeby korzystania z fizycznej karty, aby dokonać płatności
  • Pozwala w łatwy sposób śledzić i rejestrować ponoszone wydatki
  • Ponoszenie mniejszego ryzyka zdrowotnego, gdyż Wasi kierowcy nie muszą w punktach granicznych lub na stacjach Shell przebywać w kolejce do urządzenia sprzedającego winiety
  • Korzystanie z najnowszej generacji urządzenia pokładowego firmy Siemens

Aktualne taryfy opłat drogowych w Bułgarii można znaleźć na oficjalnej stronie operatora.

Ponadto, Bułgaria zostanie dodana do naszej oferty Shell EETS4U, co oznacza, że możecie Państwo korzystać z rozwiązania Shell wykorzystującego urządzenie pokładowe, aby podróżować nie tylko w Bułgarii, lecz również przez wiele europejskich granic. Obecnie z tego urządzenia można korzystać w trakcie podróży przez: Portugalię, Hiszpanię, Francję, Belgię, Niemcy, tunel Liefenshoek, Herrentunnel i Warnowtunnel w Niemczech oraz przez Bułgarię. Ponieważ staramy się nieustannie rozwijać naszą ofertę skierowaną do Państwa, planujemy do końca 2020 roku dodać do naszego urządzenia takie kraje jak: Austrię, Włochy i Węgry.

Jak zamówić urządzenie:

Wystarczy skontaktować się ze swoim opiekunem handlowym lub zadzwonić do naszego Biura Obsługi Klienta.

Jeśli potrzebujecie Państwo więcej informacji lub macie dalsze pytania, zespół naszych ekspertów ds. opłat drogowych służy wsparciem i pomocą w tracie prosimy o przesłanie zapytania na adres e-mail: uslugieuroShellCard@shell.com

Jakie są konsekwencje przejazdu bez urządzenia pokładowego

Jeśli nie zostanie uiszczona opłata za korzystanie z płatnej sieci dróg, zostaje naruszone prawo oraz musi zostać dokonana opłata wyrównawcza, a następnie kara grzywny. Kwoty opłat wyrównawczych zaczynają się od 77 euro za pojazd o całkowitej masie od 3,5 tony do 12 ton, a kwoty mogą wynieść nawet 383 euro w przypadku pojazdów mających całkowitą masę powyżej 12 ton i 4 osie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym Biura Obsługi Klienta lub przejście na stronę internetową https://www.bgtoll.bg/en/ – cenna informacja to że strona internetowa jest dostępna w OŚMIU językach: bułgarskim, angielskim, niemieckim, serbskim, tureckim, rosyjskim, rumuńskim i greckim.