STANDO Shell LNG

SKĄD POMYSŁ NA WPROWADZENIE DO FLOTY STANDO POJAZDÓW NAPĘDZANYCH LNG?

Jednym z kluczowych priorytetów naszej firmy jest edukacja w zakresie negatywnych skutków transportu dla środowiska i możliwości stopniowego dochodzenia do zeroemisyjności. Zależy nam na tym, by z udziałem partnerów, jak i pracowników firmy, nasza działalność w jak najmniejszym stopniu ingerowała w środowisko naturalne. Paliwo LNG doskonale wpisuje się w przyjętą strategię, a przy tym jest nam dobrze znane, ponieważ nasze cysterny nieustannie transportują skroplony gaz ziemny do wielu stacji regazyfikacji w całej Polsce.

JAK OFERTA SHELL CARD POMOGŁAW ORGANIZACJI TRANSPORTU?

Z firmą Shell współpracujemy od 2008 roku, korzystając z szerokiej sieci stacji na całym świecie oraz licznych usług dodatkowych takich jak możliwość uiszczania opłat drogowych, dostęp do myjni i parkingów czy zwrot VAT. Rozbudowa europejskiej sieci stacji Shell LNG skłoniła nas do sięgnięcia po ofertę Shell LNG Card, co umożliwiło nam znaczące obniżenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Dlatego bardzo cieszy nas perspektywa dalszego rozwoju sieci Shell LNG, jak również BioLNG. Drugie z wymienionych paliw jeszcze bardziej redukuje emisję i tym samym przybliża nas do osiągnięcia celu zeroemisyjności. Ogromnym udogodnieniem jest również otwarcie pierwszej stacji Shell LNG w Polsce przy jednym z najważniejszych węzłów logistyczno-transportowych w Polsce oraz planowane, kolejne otwarcia punktów do tankowania LNG, które powstaną wzdłuż najważniejszych korytarzy transportowych w Europie.

JAKIE BENEFITY ZAUWAŻYLI JUŻ PAŃSTWO UŻYWAJĄC SHELL CARD?

Dla naszej firmy Shell Card to przede wszystkim kompleksowe narzędzie i partner, który często wyprzedza nasze potrzeby. Doceniamy to, że możemy swobodnie planować trasy, nie musząc dostosowywać się do ograniczonej sieci stacji. Widząc plany rozwoju sieci Shell LNG, wierzymy, że z Shell Card jeszcze bardziej usprawnimy procesy logistyczne. We współpracy z Shell przeprowadziliśmy kilka testów na trasach międzynarodowych, przyglądając się takim aspektom jak tankowanie, utrzymanie pojazdu czy naprawy. Powtarzalne wyniki spalania LNG na poziomie 22-23 kg/100 km utwierdziły nas w przekonaniu o słuszności wyboru. Zużycie diesla na analogicznych trasach było znacznie wyższe. Pozwala nam to zaoszczędzić na kosztach paliwa ok. 36%. Dodatkowo nasze pojazdy napędzane LNG, nie muszą uiszczać opłaty autostradowej Toll Collect w Niemczech, co oznacza kolejne kilka tysięcy euro oszczędności rocznie. Od początku współpracy otrzymywaliśmy od Shell kompletne dane zarówno przed, w trakcie, jak i po transakcjach, a elastyczność w podejściu do klienta i otwartość na nasze potrzeby sprawia, że ta oferta w pełni nam odpowiada. Na uznanie zasługuje również jakość samych paliw, a także wysoki poziom obsługi, w tym opiekunów handlowych, który zawsze służyli swoją profesjonalną wiedzą i pomocą.

JAKIE MACIE PAŃSTWO PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ ZWIĄZANE Z LNG?

Z uwagą przyglądamy się wszystkim nowym rozwiązaniom w zakresie LNG. Rozwój firmy STANDO jest zrównoważony i oparty w znacznej mierze o rozbudowę europejskiej sieci stacji LNG. Z ogromnym zainteresowaniem spoglądamy na plany budowy paneuropejskiej sieci BioLNG współfinansowanej przez Unię Europejską. Korzystanie z niej pozwoli nam wypełniać nasze plany i minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Shell pełni rolę naszego kluczowego partnera w tej inicjatywie i pomaga w szybszej realizacji celu.

O STANDO

STANDO Group jest firmą rodzinną, od niemal 25 lat specjalizującą się w kompleksowej obsłudze łańcuchów dostaw największych producentów dóbr masowych i płynnych w Europie. Firmę charakteryzuje duża wszechstronność przewożonych ładunków od płynnych i sypkich produktów spożywczych po transport artykułów w temperaturze kontrolowanej. Międzynarodowe transporty realizowane są zarówno na kołach jak też w systemie intermodalnym. Firma obecnie posiada w swoje flocie ponad 20 pojazdów LNG. STANDO od kilku lat zaangażowane jest w edukację młodego pokolenia kierowców, sponsorując naukę najwybitniejszych adeptów Akademii STANDO.

Dowiedz się więcej na stronie www.stando.eu/en/facts

O SHELL LNG

Shell angażuje się w popularyzację LNG (skroplonego gazu ziemnego) jako paliwa stosowanego w transporcie drogowym poprzez budowę odpowiedniej infrastruktury. Jest jednym z partnerów projektu BioLNG EuroNet, w ramach którego ma powstać 39 stacji tankowania LNG w Europie, z czego 8 w ramach tego projektu planowanych jest na terenie Polski. Wykorzystywane w samochodach ciężarowych dostarczających towary paliwo LNG oferuje wymierne oszczędności w porównaniu z konwencjonalnym olejem napędowym. Pomaga również zmniejszyć emisję siarki, cząstek stałych i tlenków azotu, a także emisję gazów cieplarnianych pochodzących z produkcji i użytkowania.

Dowiedz się więcej na stronie www.shell.pl/lngdlabiznesu