Nowy system opłat drogowych w Słowenii – DarsGo

Już od 1 kwietnia 2018 roku na terytorium Słowenii zacznie obowiązywać nowy elektroniczny system poboru opłat drogowych DarsGo, który zastąpi dotychczasowy DARS.

Do tego czasu wszystkie pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 ton muszą zostać zarejestrowane w nowym systemie i wyposażone w pokładowe urządzenia pomiarowe przyporządkowane do danego pojazdu (OBU). Kierujący pojazdami poniżej 3,5 ton nadal będą zobowiązani do zakupu winiety.

REJESTRACJA I ZAMAWIANIE:

Tylko do końca lutego dla klientów Shell Card możliwa jest wygodna i szybka rejestracja w systemie DarsGo z opcją dostarczenia urządzeń na wybrany adres oraz przypisane do kart paliwowych.

Po tym okresie operator umożliwia odbiór urządzeń oraz przypisanie karty paliwowej do urządzenia wyłącznie w punkach DarsGo w Słowenii.

Zachęcamy do skorzystania z tej oferty już teraz, aby Państwa pojazdy były gotowe na 1 kwietnia!

W tym celu należy wypełnić formularz zamówienia i podpisany przesłać do Shell Card wraz z kopiami dowodów rejestracyjnych pojazdów, certyfikatami CEMT, zaświadczeniami o klasie emisji spalin oraz danymi kart flotowych Shell Card, które mają zostać przypisane do nowego systemu.

Shell Card dokona rejestracji u operatora systemu poboru opłat DARS za Państwa, a najpóźniej do końca marca otrzymają Państwo urządzenia, które zostały odpowiednio skonfigurowane do regulowania opłat kartą flotową Shell.

Wystarczy wysłać wiadomość na adres: KartyBiuroObslugi-pl@shell.pl lub skontaktować się telefonicznie: 800 080 015, aby otrzymać wzór pliku oraz szczegółowe informacje.

Opłata za przekazanie do użytkowania każdego urządzenia pokładowego wynosi 10 euro.

Inne możliwości rejestracji:

Rejestracja firmy i pojazdów może odbyć się również online na stronie www.darsgo.si. Poprzez rejestrację na portalu możliwe jest zamówienie wyłącznie w trybie przedpłaconym. W przypadku trybu przedpłaconego, urządzenia pokładowe należy skonfigurować oraz przypisać do karty Shell Card samodzielnie w punktach serwisowych DarsGo w Słowenii lub na stacjach poboru (lista punktów znajduje się na stronie operatora). Maksymalna kwota jednorazowego doładowania urządzenia to 400 euro.

Do rejestracji w punktach serwisowych potrzebny jest certyfikat ruchu i CEMT. Urządzenie pokładowe jest gotowe do natychmiastowego odebrania oraz przypisane do karty Shell.

Wysokość opłat

Wysokość opłat zależy od normy EURO pojazdu, które można obliczyć na stronie operatora za pomocą kalkulatora opłat.

Uwaga:

Karty DARS i urządzenia ABC, które są obecnie w użyciu, należy przesłać najpóźniej do 30 czerwca 2018 roku (w przeciwnym razie DARS pobierze opłaty za urządzenia) na adres: 

Dars DD
Dunajska Cesta 7
1000 Ljubljana
Slovenia