Stacja ładowania pojazdów Shell Recharge w Fulham w Londynie została przekształcona z konwencjonalnej stacji paliw w miejsce, którego głównym celem jest zaopatrywanie kierowców w energię elektryczną dla ich pojazdów.

Fulham oferuje coś znacznie więcej niż ultraszybkie ładowanie. To nie tylko stacja dedykowana samochodom elektrycznym, to również przestrzeń, w której Klienci Shell mają możliwość zatrzymania się w codziennym biegu i zrelaksowania z kubkiem aromatycznej kawy. To szczególne miejsce na mapie Europy, gdzie coraz więcej osób dostrzega zalety pojazdów elektrycznych. Stacja zapewnia szereg udogodnień:

 1. 9 ultraszybkich punktów ładowania o mocy 175 kW, które mogą dostarczyć energię nawet trzy razy szybciej niż ładowarki o mocy 50 kW**;
 2. wygodne siedzenia, aromatyczną kawę, bezpłatne Wi-Fi;
 3. korzystanie z certyfikowanej energii elektrycznej, która pochodzi w 100% z odnawialnych źródeł energii*.

Zaprojektowana dla zrównoważonego rozwoju

Naciśnij na zaznaczone obszary aby dowiedzieć się więcej
Zaprojektowana dla zrównoważonego rozwoju
Szczegóły 1

Materiały budowlane

Zadaszenie stacji wykonane jest ze sklejonych ze sobą kawałków drewna, którego produkcja i transport zużywają znacznie mniej energii niż stal.

Szczegóły 2

Panele słoneczne

Panele słoneczne wbudowano w zadaszenie, aby zaspokoić około 25% zapotrzebowania obiektu w energię.

Szczegóły 3

Podwójnie oszklony front sklepu

Podwójne szyby mają wysokie właściwości izolacyjne, które zmniejszają zużycie energii zarówno latem (chłodzenie), jak i zimą (ogrzewanie).

Szczegóły 4

Ładowarki elektryczne

Energia elektryczna dostarczana do punktów ładowania pochodzi w 100% z odnawialnych, certyfikowanych źródeł energii*.

Naciśnij na zaznaczone obszary aby dowiedzieć się więcej

Shell, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów oraz realizując własne ambicje stworzenia biznesu o zerowej emisji netto***, zbudował pierwszą w swojej historii stację w 100% poświęconą samochodom elektrycznym. Jednakże, aby korzystanie z elektryków stawało się coraz bardziej popularne, kierowcy muszą mieć pewność, że istnieją wygodne i niezawodne sposoby ładowania ich pojazdów. Dlatego by sprostać potrzebom, Shell planuje rozbudowę sieci ładowania i do 2025r. planuje zainstalować pół miliona własnych ładowarek oraz milion w sieciach partnerskich. Ambicją Shell jest stać się największym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych do 2030 roku. W ramach Shell Recharge koncern energetyczny planuje stworzyć 2,5 miliona punktów ładowania w Europie. Firma inwestuje również w innowacyjne rozwiązania połączone z infrastrukturą miejską tak, aby być jak najbliżej ludzi. Przykładem jest Ubitricity – spółka należąca do Shell, która oferuje największą publiczną sieć ładowarek elektrycznych w Wielkiej Brytanii (ponad 4 tys. punktów ładowania), zintegrowaną z infrastrukturą uliczną, np. latarniami. W najbliższym czasie Ubitricity rozpocznie działalność także w Berlinie, gdzie planowane jest uruchomienie 200 punktów ładowania przy latarniach ulicznych oraz francuskim Le Havre, gdzie zelektryfikuje przestrzeń miejską, zapewniając ponad 500 punktów ładowania.

Warto podkreślić, że Shell stawia nie tylko na rozwój ładowarek na stacjach paliw, ale też na huby ładowania na parkingach czy w miejscach pracy. Firma wspiera również przedsiębiorstwa w zakresie przekształcania parkingów firmowych i flotowych w miejsca, gdzie można ładować pojazdy.

Shell Polska również może pochwalić się wciąż rosnącą siecią ładowania pojazdów, w której obecnie znajduje się ponad 2300 punktów ładowania oraz 5 sieci partnerskich (Ionity, GreenWay, EV+, Power Dot, Elocity). W kolejnych latach planujemy rozwój własnej sieci ładowania pojazdów elektrycznych Shell Recharge i mamy nadzieję, że wkrótce również w Polsce powstanie pierwsza stacja Shell stworzona wyłącznie dla samochodów napędzanych energią elektryczną.

Pytania?

Jak otrzymać kartę Shell Card

 • Krok 1

  Wypełnij formularz po prawej stronie

 • Krok 2

  Przedstawiciel Shell skontaktuje się z Tobą, by lepiej poznać potrzeby Twojej firmy

 • Krok 3

  Otrzymasz dopasowaną i niezobowiązującą ofertę Shell Card skrojoną na miarę Twoich potrzeb

* Odnawialna energia elektryczna wykorzystywana przez Shell Recharge Fulham jest certyfikowana przez Renable Energy Guarantees of Origin (REGO),

** Wyniki mogą się różnić pomiędzy pojazdami. Szybkość ładowania zależy od kilku czynników, w tym od temperatury, typu samochodu, rozmiaru i stanu akumulatora.

*** Stanie się biznesem o zerowej emisji netto oznacza redukcję emisji z działalności naszego przedsiębiorstwa, z paliw oraz innych produktów energetycznych, które oferujemy naszym klientom. Oznacza to również wychwytywanie i przechowywanie wszelkich pozostałych emisji za pomocą technologii lub równoważenie ich za pomocą kompensacji.

Sprawdź również

Dekarbonizacja floty z Accelerate to Zero

Shell Fleet Solutions przedstawia program Accelerate to Zero, który oferuje rozwiązania zaprojektowane specjalnie, by pomóc naszym Klientom w drodze do dekarbonizacji ich floty.

Telematyka flotowa Shell - monitoruj swoją flotę i obniż koszty

Czy możesz lepiej zarządzać swoją flotą? Chcesz zwiększyć jej efektywność i obniżyć koszty? Dzięki analizie danych z Twoich pojazdów połączonych z danymi karty paliwowej ShellCard, dowiesz się jakie usprawnienia będą dla Ciebie najbardziej korzystne. Umów się na darmową konsultację z naszym ekspertem.

Opłaty drogowe dla pojazdów do 3,5 t

Podatki drogowe oraz różnego rodzaju opłaty za korzystanie z dróg obowiązują floty samochodów lekkich i dostawczych na terenie niemal wszystkich państw europejskich. Uiszczanie ich może odbywać się na rozmaitych zasadach. Dzięki Shell Card wszystkie należne opłaty i podatki drogowe w Polsce i w krajach europejskich możesz uregulować znacznie wygodniej niż dotychczas, również z odroczoną płatnością!

Rozwiązania niskoemisyjne

Ambicją Shell jest neutralność węglowa do 2050 roku. Poznaj nasze niskoemisyjne technologie dla flot.