Sportowiec wykonujący akrobację motocyklową

Mistrzostwa Superbike World Championship

Najpierw kierowane przez FGSport, następnie w ostatnich latach przez Infront Sports, obecnie mistrzostwa są organizowane przez Dorna. Od 2014 roku, między innymi dzięki wprowadzeniu serii Evo przebiegającej równolegle do mistrzostw w klasie superbike, liczba zawodników znacząco wzrosła, a obecnie w zawodach bierze udział ośmiu międzynarodowych producentów i około 25 zawodników z co najmniej dziewięciu różnych krajów.

Wyścigi są organizowane na najważniejszych na świecie torach, a motocykliści biorą udział w dwóch wyścigach w każdej rundzie, co oznacza, że w każdy weekend wyścigów do przyznania jest 50 punktów mistrzowskich. W tym roku kalendarz mistrzostw składa się z 13 imprez zaplanowanych w 12 różnych krajach na pięciu kontynentach – po dwa wyścigi w każdy weekend.

Aktualnym mistrzem świata jest francuski motocyklista Sylvain Guintoli, który tryumfował na mistrzostwach w 2014 roku w Aprilii, przed takimi brytyjskimi gwiazdami jak Tom Sykes (Kawasaki) i Jonathan Rea (Honda).

Zawodnicy

Więcej na stronie dla kierowców

Współpraca techniczna Shell i Ducati

Dzięki współpracy technicznej związanej z MotoGP oraz innowacjom i rozwiązaniom od Shell, zespół Ducati Corse zdobył wiele nagród w wyścigach.

Shell i Ducati MotoGP

Shell przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o MotoGP, historii i wyścigach w bieżącym sezonie, a także motocyklu Ducati Desmosedici GP.