Sportowiec wykonujący akrobację motocyklową

Mistrzostwa Superbike World Championship

Najpierw kierowane przez FGSport, następnie w ostatnich latach przez Infront Sports, obecnie mistrzostwa są organizowane przez Dorna. Od 2014 roku, między innymi dzięki wprowadzeniu serii Evo przebiegającej równolegle do mistrzostw w klasie superbike, liczba zawodników znacząco wzrosła, a obecnie w zawodach bierze udział ośmiu międzynarodowych producentów i około 25 zawodników z co najmniej dziewięciu różnych krajów.

Wyścigi są organizowane na najważniejszych na świecie torach, a motocykliści biorą udział w dwóch wyścigach w każdej rundzie, co oznacza, że w każdy weekend wyścigów do przyznania jest 50 punktów mistrzowskich. W tym roku kalendarz mistrzostw składa się z 13 imprez zaplanowanych w 12 różnych krajach na pięciu kontynentach – po dwa wyścigi w każdy weekend.

Aktualnym mistrzem świata jest francuski motocyklista Sylvain Guintoli, który tryumfował na mistrzostwach w 2014 roku w Aprilii, przed takimi brytyjskimi gwiazdami jak Tom Sykes (Kawasaki) i Jonathan Rea (Honda).

Zawodnicy

Kalendarz mistrzostw World Superbike Championship w 2015 roku

Data Kraj Tor
22 lutego Australia Phillip Island
22 marca Tajlandia Chang International
12 kwietnia Hiszpania Aragón
19 kwietnia
Holandia TT Circuit Assen
10 maja Włochy
Imola
24 mja Wielka Brytania Donington Park
7 czerwca Portugalia Algarve Circuit
21 czerwca Włochy Misano
19 lipca USA Laguna Seca
2 sierpnia Malezja Sepang
20 września Hiszpania Jerez
4 października Francja Nevers Magny-Cours
18 października Katar Losail, Doha

Więcej na stronie dla kierowców

Shell i Ducati MotoGP

Shell przedstawia wszystko, co musisz wiedzieć o MotoGP, historii i wyścigach w bieżącym sezonie, a także motocyklu Ducati Desmosedici GP.