Służymy także radami, dzięki którym przygotujesz auto do nowego sezonu zwiększając tym samym komfort jazdy i swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj o:

Ikona myjni

Dokładnym umyciu samochodu

Zima to wymagający okres dla karoserii. Śnieg, błoto, sól i ujemne temperatury mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Skorzystaj z kompleksowych usług myjni Shell, by pozbyć się wszelkich resztek zimowego brudu. Pamiętaj też o porządkach we wnętrzu auta – wymień zawilgocone dywaniki i filtr w klimatyzacji, dokładnie odkurz deskę rozdzielczą i nie zapomnij o uporządkowaniu bagażnika!

Sprawdź ofertę myjni Shell

Ikona płynu do spryskiwaczy

 

Zmianie płynu do spryskiwaczy

Zmiana sezonu oznacza także wymianę płynu do spryskiwaczy na wersję letnią, która znacznie lepiej sprawuje się w wyższych temperaturach.

Ikona opony

 

Zmianie opon na letnie

Koniecznie wymień opony na letnie! Kiedy temperatury rosną, opony zimowe znacznie szybciej się nagrzewają, przez co tracą swoje właściwości. Oznacza to ich większe zużycie, obniżenie przyczepności, wydłużenie drogi hamowania oraz zwiększenie spalania! Przy okazji sprawdź stan felg oraz ciśnienie w oponach.

Ikona sprawdzania

Sprawdzeniu poziomu płynów eksploatacyjnych

Skontroluj poziom płynu chłodniczego oraz hamulcowego i – jeśli trzeba – uzupełnij braki. Koniecznie sprawdź też poziom oleju silnikowego. By zrobić to prawidłowo, ustaw auto na równym podłożu, a po kilku minutach od wyłączenia silnika wyjmij bagnet olejowy, przetrzyj go ściereczką i włóż z powrotem na miejsce. Po ponownym wyjęciu ślad oleju będzie wskazywał jego aktualny poziom. Pamiętaj, by używać oleju wysokiej jakości – na przykład z serii Shell Helix.

Sprawdź ofertę Shell Helix

Ikona układu hamonowania

 

Sprawdzeniu działania układu hamowania

Wszechobecna sól drogowa, brud, niskie temperatury oraz więcej powodów do hamowania na oblodzonych drogach - zima nie oszczędza układu hamowania. Teraz jest dobry moment, by sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku. Najlepiej zrób to w autoryzowanym serwisie.

Przeczytaj więcej porad

Logo Shell V-Power

Tankowaniu paliwa Shell V-Power

W trasie do celu wiosennych podróży pamiętaj o przystanku na stacji Shell by zatankować Shell V-Power – nasze najlepsze paliwo dla osiągów i wydajności. We wszystkich paliwach Shell zastosowano nową technologię DYNAFLEX, która pomaga czyścić i chronić silnik. W paliwach z rodziny Shell V-Power technologia ta została dodatkowo wzmocniona i paliwo posiada 3 razy więcej składników pomagających czyścić silnik i redukować tarcie w porównaniu do wcześniejszego paliwa Shell.

Dowiedz się więcej

Na Shell zadbamy nie tylko o Twój samochód, ale także o Ciebie:

zdjęcie z pit stopu

Patent na tańsze tankowanie 

Wymieniaj punkty Shell ClubSmart na rabaty na paliwo, dzięki którym przez cały rok możesz cieszyć się jakością Shell taniej o 12 gr/l lub nawet 25 gr/l!

Dowiedz się więcej

a view of Shell fuel station from Poland

Czysty zysk na myjniach Shell!

Zbierz 4 naklejki za mycie auta najwyższym programem i odbierz darmowe mycie wraz z 1000 pkt Shell ClubSmart.

Dowiedz się więcej

Więcej na stronie dla kierowców

Dbanie o pojazd

Kiedy twój samochód jest zadbany, odwdzięcza ci się płynną jazdą, a każda podróż jest czystą przyjemnością.