Służymy także radami, które pomogą ci przygotować auto do zimy. Pamiętaj o:

ikona opony

 

Zmianie opon na zimowe

Choć nie ma idealnego czasu na zmianę opon, lepiej nie czekać na pierwsze opady śniegu. Narazimy się wtedy albo na pozostawienie samochodu pod domem, albo będziemy ryzykować jazdą na oponach letnich. Według producentów ogumienia powinniśmy przerzucić się na „zimówki”, kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej 7 stopni Celsjusza.

ikona płatka śniegu


Zmianie płynu do spryskiwaczy na odporny na zamarzanie wariant zimowy

Kiedy w nocy temperatury powietrza zaczynają spadać poniżej zera, to najwyższy czas na wymianę płynu do spryskiwaczy z letniego na zimowy. W innym wypadku narażamy się na zamarznięcie cieczy w całym układzie i tym samym znaczące trudności w utrzymaniu czystości przedniej szyby. Przy wyborze tego odpowiedniego, kieruj się granicą krzepnięcia w niskich temperaturach, która z reguły podawana jest na opakowaniach.

ikona łopaty

 

Przygotowaniu się na zimowe niespodzianki

Przezorny zawsze ubezpieczony! Woź ze sobą w bagażniku zimowy pakiet awaryjny: łopatę, koc, skrobaczkę do szyb, szczotkę do odśnieżania, latarkę oraz ciepłe i wytrzymałe rękawice. Jeśli mieszkasz w trudno dostępnym terenie, przydadzą się także łańcuchy na koła. Wtedy nawet jeśli zimowa jazda przyniesie niespodzianki, bez problemu sobie poradzisz.

ikona akumulatora

 

Sprawdzeniu stanu akumulatora

Skorzystaj z pomocy specjalisty od elektryki, by ocenić działanie akumulatora pod obciążeniem oraz przekonać się, czy w pełni sprawny jest układ ładowania. Nie ryzykuj rozpoczynania zimy z akumulatorem w złej kondycji! To bardzo ważne, bo bateria będzie zimą łatwiej tracić energię, co może prowadzić do przykrych niespodzianek, np. trudności w odpaleniu silnika.

samochód BMW na zimowej drodze


Poznaniu patentów na zimę na pełnych obrotach

Przejedź przez zimę na pełnej mocy i bez zaskoczeń. Poznaj nasze sposoby na sprawne radzenie sobie z rozmaitymi zimowymi sytuacjami, które mogą przytrafić Ci się zimą.

Poznaj patenty

Na Shell zadbamy nie tylko o Twój samochód, ale także o Ciebie:

zdjęcie z pit stopu

Patent na tańsze tankowanie 

Wymieniaj punkty Shell ClubSmart na rabaty na paliwo, dzięki którym przez cały rok możesz cieszyć się jakością Shell taniej o 12 gr/l lub nawet 25 gr/l!

Dowiedz się więcej

a view of Shell fuel station from Poland

Czysty zysk na myjniach Shell!

Zbierz 4 naklejki za mycie auta najwyższym programem i odbierz darmowe mycie wraz z 1000 pkt Shell ClubSmart.

Dowiedz się więcej

Więcej na stronie dla kierowców

Dbanie o pojazd

Kiedy twój samochód jest zadbany, odwdzięcza ci się płynną jazdą, a każda podróż jest czystą przyjemnością.