Przedstawiamy bezpieczne tankowanie LPG w kilku krokach:

  1. Po zaparkowaniu pod dystrybutorem wyłącz silnik auta i zaciągnij hamulec ręczny.
  2. Pamiętaj o zastosowaniu środków ochrony indywidualnej – załóż atestowane rękawice i gogle, które uchronią Cię przed potencjalnym wyciekiem gazu, a w konsekwencji odmrożeniem skóry. Rękawice i okulary ochronne dostępne są na każdej stacji Shell – poproś o nie pracownika stacji.
  3. Wprowadź pistolet do zaworu w aucie. Pamiętaj, by dokładnie zapiąć pistolet przy pomocy specjalnej dźwigni. Jeśli nie potrafisz sobie z tym poradzić, poproś o pomoc pracownika stacji. Zawory tankowania LPG mogą znajdować się w różnych miejscach, np. pod zderzakiem, dlatego dostęp do nich może być czasem utrudniony.
  4. Rozpocznij tankowanie – naciśnij i przytrzymaj przycisk na dystrybutorze.
  5. Po skończonym tankowaniu zwolnij blokadę i odłóż pistolet na miejsce.

Zdarzają się sytuacje, kiedy tankowanie LPG nie jest możliwe. Zaliczamy do nich burze z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi czy posiadanie niesprawnej instalacji w swoim aucie.
Pamiętaj, że instalacje gazowe podlegają corocznym badaniom na stacji kontroli pojazdów. Przegląd instalacji zalecany jest co 10 tys. lub 15 tys. km, co dodatkowo gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji.

Jeśli poczujesz nieprzyjemny zapach, nie przejmuj się – substancje wonne dodawane są do gazu z powodów bezpieczeństwa, aby był on łatwo wyczuwalny!

Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem

Pamiętaj, że wyciek skroplonego gazu może spowodować odmrożenie skóry, a w konsekwencji martwicę i uszkodzenie zakończeń nerwowych. W przypadku nagłej emisji gazu i doznanych obrażeń, konieczne jest natychmiastowe udanie się na stację po pierwszą pomoc, która obejmuje przede wszystkim ogrzanie uszkodzonej skóry pod bieżącą, letnią wodą, a następnie nałożenie opatrunku.

Więcej w sekcji Shell AutoGas

Instalacja gazowa – prawdy i mity

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania, które nurtują Cię w związku z instalacją LPG w Twoim aucie.

LPG Auto – gdzie zamontować instalację gazową?

Sprawdź, który warsztat profesjonalnie zamontuje instalację LPG w Twoim aucie!