• Stosuj olej Shell Helix HX7 10W-40 opracowany w technologii syntetycznej, który pomaga utrzymać silnik w czystości i zapewnia wydajną jazdę. Dzięki niemu możesz liczyć na wydłużenie życia silnika i jego ochronę przed zbyt szybkim zużywaniem się w codziennym ruchu miejskim.
  • Wymieniaj filtr paliwa po przejechaniu 15 000 km. To najlepszy sposób, aby utrzymać silnik w doskonałej formie.
  • Wymieniaj filtr powietrza co 10 000 km, aby zapewnić efektywne spalanie oraz optymalizować wydatki.
  • Utrzymuj bak z benzyną wypełniony do poziomu 1/4. Taka ilość jest zalecana dla optymalnego działania silnika w każdej sytuacji. Znajdź stacje paliw.
  • Nie przepełniaj zbiornika gazu w swoim samochodzie. Zbiornik gazu nie powinien być wypełniony autogazem bardziej niż w 80-85% jego pojemności, aby Twoja podróż była bezpieczna.
  • AutoGas jest produktem łatwopalnym. Dlatego zawsze, rozpoczynając tankowanie, musisz wyłączyć silnik w swoim samochodzie. Nie pal papierosów w pobliżu dystrybutora i nie rozmawiaj przez telefon komórkowy, gdyż grozi to ryzykiem zapłonu.

Więcej w sekcji Shell AutoGas

Shell AutoGas

Poznaj odpowiedzi na pytania dotyczące instalacji LPG. Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie, różnicach w osiągach, wymianie instalacji oraz tankowaniu samoobsługowym.

może zainteresuje cię także

Oferty i promocje

Poznaj wszystkie specjalne promocje, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze, i nagrody, jakie możesz wygrać na lokalnej stacji Shell.

Oleje silnikowe i środki smarne

Poznaj oleje i środki smarne Shell dla samochodów, motocykli i innych pojazdów. Zobacz, jak siedemdziesięcioletnia historia innowacyjności przekłada się na to, że Shell jest światowym liderem wśród dostawców środków smarnych.