Naukowcy i inżynierowie firmy Shell stworzyli zupełnie nowe produkty Shell Rimula na podstawie bogatej wiedzy o potrzebach smarowniczych i operacyjnych wysokoobciążonych silników Diesla. Powstały one w oparciu o technologię, która potrafi adaptować się chemicznie i fizycznie do zmiennych warunków wewnątrz silnika, zapewniając prawidłowe działanie i pracę wszystkich Twoich urządzeń i pojazdów.

Shell Rimula – korzyści

Ochrona przed kwasami

Ochrona przed kwasami

Kwasy powstające w silniku podczas spalania paliwa mogą się przedostać do skrzyni korbowej. Oleje niskiej jakości mogą nie ochronić istotnych podzespołów silnika przed tymi kwasami, co w konsekwencji może spowodować poważne uszkodzenie silnika.

Oleje Shell Rimula zawierają wydajne dodatki przeciwutleniające, które neutralizują kwasy, zanim spowodują one uszkodzenie silnika.

Ochrona przed osadami

Ochrona przed osadami

Osad na tłokach, szlam w skrzyni korbowej czy inne zanieczyszczenia w silniku mogą obniżyć jego wydajność i zwiększyć zużycie paliwa. Oleje Shell Rimula przeznaczone dla silników wysokoprężnych zawierają związki usuwające zanieczyszczenia i zapobiegające ich ponownemu powstawaniu, dzięki czemu doskonale czyszczą i chronią silnik.

Ochrona przed zużyciem

Ochrona przed zużyciem

Ochrona przed zużyciem podzespołów jest niezwykle ważna w przypadku punktów narażonych na działanie wysokich obciążeń (np. w mechanizmie rozrządu i skrzyni biegów). Oleje Shell Rimula dla silników wysokoprężnych zawierają związki chroniące silnik, które reagują na wysokie ciśnienie i temperaturę, tworząc ochronną warstwę zapobiegającą zużyciu podzespołów.

Produkty Shell Rimula

Syntetyczne Oleje Silnikowe

Technologia Dynamic Protection Plus obejmująca oleje grupy Shell Rimula R6 łączy w sobie zalety Technologii Shell PurePlus i Adaptive Additive, przyczyniając się do wydłużenia czasu eksploatacji silnika i obniżenia kosztów związanych ze zużyciem paliwa.

Półsyntetyczne Oleje Silnikowe

Technologia Dynamic Protection Plus obejmująca oleje grupy Shell Rimula R5 łączy w sobie zalety Technologii Shell PurePlus i Adaptive Additive, przyczyniając się do wydłużenia czasu eksploatacji silnika i obniżenia kosztów związanych ze zużyciem paliwa.

Mineralne Oleje Silnikowe

Technologia Dynamic Protection obejmująca oleje grupy Shell Rimula R3–R4 sprawia, że oleje lepiej dopasowują się pod względem fizycznym i chemicznym do silnika, zapewniając jego dynamiczną ochronę

Rekomendowane treści

Dobierz olej do silnika - Shell LubeMatch

Narzędzie Shell LubeMatch pozwoli Ci dobrać właściwy olej silnikowy do twojego pojazdu.

Lokalizator stacji paliw Shell

Znajdź najbliższą stację Shell i zaplanuj trasę.