Służymy także radami, dzięki którym przygotujesz auto do nowego sezonu zwiększając tym samym komfort jazdy i swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj o:

Shower of car

Dokładnym umyciu samochodu

Zima to wymagający okres dla karoserii. Śnieg, błoto, sól i ujemne temperatury mogą doprowadzić do jej uszkodzenia. Skorzystaj z kompleksowych usług myjni Shell, by pozbyć się wszelkich resztek zimowego brudu. Pamiętaj też o porządkach we wnętrzu auta – wymień zawilgocone dywaniki i filtr w klimatyzacji, dokładnie odkurz deskę rozdzielczą i nie zapomnij o uporządkowaniu bagażnika!

Sprawdź ofertę naszych myjni

two arrows

Zmianie płynu do spryskiwaczy

Nowy sezon oznacza także wymianę płynu do spryskiwaczy na wersję letnią, która znacznie lepiej sprawuje się w wyższych temperaturach.

Zobacz preparaty letnie

icon of Tyrre

Zmianie opon na letnie

Koniecznie wymień opony na letnie! Kiedy temperatury rosną, opony zimowe znacznie szybciej się nagrzewają, przez co tracą swoje właściwości. Oznacza to ich większe zużycie, obniżenie przyczepności, wydłużenie drogi hamowania oraz zwiększenie spalania! Przy okazji sprawdź stan felg oraz ciśnienie w oponach.

Zobacz inne wskazówki

two arrows

Sprawdzeniu poziomu płynów eksploatacyjnych

Skontroluj poziom płynu chłodniczego oraz hamulcowego i – jeśli trzeba – uzupełnij braki. Koniecznie sprawdź też poziom oleju silnikowego. By zrobić to prawidłowo, ustaw auto na równym podłożu, a po kilku minutach od wyłączenia silnika wyjmij bagnet olejowy, przetrzyj go ściereczką i włóż z powrotem na miejsce. Po ponownym wyjęciu ślad oleju będzie wskazywał jego aktualny poziom. Pamiętaj, by używać oleju wysokiej jakości – na przykład z serii Shell Helix. 

Sprawdź więcej porad

Na shell zadbamy nie tylko o twój samochód, ale także o ciebie.

zdjęcie z pit stopu

Podejmij wyzwanie i wygraj przejażdżkę Ferrari w Maranello!

Uważasz, że jako kierowca nie masz sobie równych? Wykaż się umiejętnością jazdy w wyzwaniu Shell Drive i wygraj wyjazd do włoskiego Maranello, siedziby kultowego Ferrari!

Dowiedz się więcej

dwie puszki V-Power Energy Drink

V-Power Energy Drink gratis

Rozdajemy energy drinki! Każdy kto zatankuje min. 25 l paliwa Shell V-Power otrzyma V-Power Energy Drink 250 ml za darmo.

Poznaj naszą ofertą

Więcej na stronie dla kierowców

Dbanie o pojazd

Kiedy twój samochód jest zadbany, odwdzięcza ci się płynną jazdą, a każda podróż jest czystą przyjemnością.