Służymy także radami, dzięki którym przygotujesz auto do sezonu jesiennego, zwiększając tym samym komfort jazdy i swoje bezpieczeństwo. Pamiętaj o:

ikona wycieraczki

Zadbaniu o szyby i wycieraczki

Zachowanie dobrej widoczności w trakcie jazdy jest kluczowe podczas jesiennych ulew. Wyczyść dokładnie przednią szybę z owadów i innych zabrudzeń. Podczas mycia piór wycieraczek sprawdź, czy nie są wyszczerbione lub pęknięte. W razie wykrycia jakichkolwiek usterek zamontuj nowe!

Sprawdź ofertę preparatów do szyb

ikona szyby w samochodzie

Sprawdzeniu stanu uszczelek

Jesień sprzyja wilgoci. Dokładnie sprawdź stan uszczelek w drzwiach i prowadnicach szyb, by wnętrze Twojego auta pozostawało przyjemnie suche i ciepłe nawet w najgorszą pluchę.

Zobacz inne wskazówki

ikona myjni

Posprzątaniu auta po letnich wojażach

Liczne letnie wycieczki w gronie znajomych i rodziny z pewnością pozostawiły po sobie ślady. Zwłaszcza we wnętrzu auta i zwłaszcza, jeśli wśród pasażerów były dzieci. Doprowadź auto do porządku, zanim zrobi się naprawdę zimno – mycie auta na mrozie nie należy do najprzyjemniejszych czynności! Najlepszą opcją będzie skorzystanie z jednego z programów myjni Shell.

Sprawdź ofertę naszych myjni

ikona akumulatora

Sprawdzeniu stanu elektryki

Jesienna wilgoć nie wpłynie najlepiej także na elektrykę. Najwyższy czas wyczyścić oraz odpowiednio zakonserwować kable.

ikona systemu wentylacyjnego

Oczyszczeniu wentylacji i klimatyzacji

W ciągu lata system wentylacyjny był z pewnością intensywnie wykorzystywany. Jednak także jesienią przydaje się, by szybko pozbyć się problemu zaparowanych szyb. Oczyść dokładnie wszystkie wyloty. Pamiętaj także o tym, by od czasu do czasu włączyć opcję grzania.

ikona opony

Sprawdzeniu stanu opon

Dobry stan opon liczy się jesienią jeszcze bardziej, gdyż na mokrej nawierzchni wydłuża się droga hamowania. Pamiętaj, że opony letnie powinny mieć minimum 3 mm wysokości bieżnika. Nie zapomnij też, że zbliża się czas zmiany opon na zimowe!

Sprawdź więcej porad

Na Shell zadbamy nie tylko o Twój samochód, ale także o Ciebie:

Girl holding the gift

Jesteś O Krok Od Wymiany Punktów, Które Tracą Ważność, Na Nagrody!

Punkty na karcie Shell ClubSmart zachowują ważność przez 4 lata.* Punkty starsze niż 4 lata wygasną 31 grudnia 2017 r. Nie czekaj! Wybierz nagrodę dla siebie lub dla swoich najbliższych.

Dowiedz się więcej

zdjęcie z pit stopu

Patent na tańsze tankowanie 

Wymieniaj punkty Shell ClubSmart na rabaty na paliwo, dzięki którym przez cały rok możesz cieszyć się jakością Shell taniej o 12 gr/l lub nawet 25 gr/l!

Dowiedz się więcej

zdjęcie z pit stopu

Czysty zysk na myjniach Shell 

Zbieraj naklejki za mycie auta najwyższym programem i odbierz darmowe mycie wraz z 1000 pkt Shell ClubSmart.

Dowiedz się więcej

Więcej na stronie dla kierowców

Dbanie o pojazd

Kiedy twój samochód jest zadbany, odwdzięcza ci się płynną jazdą, a każda podróż jest czystą przyjemnością.