Czym jest technologia DYNAFLEX?

Technologia DYNAFLEX to nazwa naszych zaawansowanych formuł dodatków uszlachetniających, zastosowanych we wszystkich paliwach Shell. Benzyna i Diesel różnią się, dlatego opracowano unikalne formuły dla każdego rodzaju paliwa.

Jak technologia DYNAFLEX działa na silnik?

Kluczowe elementy silnika są stale narażone na tworzenie się osadów. Powstają one na kluczowych elementach układu paliwowego, takich jak wtryskiwacze czy zawory wlotowe (w silnikach benzynowych z pośrednim wtryskiem). W wyniku ich tworzenia zmniejsza się wydajność pracy silników.

Składniki czyszczące technologii DYNAFLEX pomagają usuwać szkodliwe osady i dzięki temu zwiększać efektywność procesu spalania.

Nowe benzyny Shell z technologią DYNAFLEX posiadają w swym składzie także składniki redukujące tarcie. Wspomagają one zmniejszanie tarcia w silniku, dzięki temu energia powstała ze spalania paliwa może być efektywniej zamieniona na generowaną przez silnik moc. 

Podczas licznych badań przeprowadzonych w laboratoriach Shell udowodniono, że nowe ulepszone składniki modyfikujące tarcie działają lepiej nawet w najbardziej wymagających warunkach, zarówno na autostradzie, jak i w mieście.

Tankuj regularnie Shell V-Power, by utrzymać silnik w optymalnym stanie i ciesz się osiągami każdego dnia.

We wszystkich paliwach Shell zastosowano nową technologię DYNAFLEX, a rodzina paliw Shell V-Power w porównaniu z Shell FuelSave posiada dodatkowo wzmocnioną formułę. Nowy Shell V-Power pomaga czyścić i chronić elementy układu paliwowego, takie jak zawory czy wtryskiwacze, przed nawarstwiającym się osadem wpływającym na wydajność silnika. Składniki redukujące tarcie zawarte w benzynie Shell V-Power pomagają dodatkowo kluczowym elementom silnika. Uzyskane efekty mogą różnić się w zależności od typu silnika, warunków atmosferycznych czy stylu jazdy.

Więcej w dziale Paliwa Shell

Benzyna Shell V-Power

Przekonaj się, w jaki sposób benzyna Shell V-Power pomaga uzyskać lepszą wydajność i osiągi.