Jump menu

Main content |  back to top

Biopaliwa

Przerabianie trzciny cukrowej bezpośrednio na paliwo.

Przerabianie trzciny cukrowej bezpośrednio na paliwo.

Biopaliwa produkowane są z biomasy, zwykle pochodzenia roślinnego, i mogą być wykorzystywane jako paliwo transportowe. Shell jest już jednym z największych światowych dystrybutorów biopaliw, ale wciąż zwiększamy swoje możliwości, jednocześnie pracując nad tym, by nasze biopaliwa stały się jeszcze bardziej ekologiczne.
Wielkość emisji CO2 obecnych biopaliw zależy od sposobu, w jaki są one produkowane. Jako przykład można podać etanol wytwarzamy z brazylijskiej trzciny cukrowej, który ma niższą o około 70% emisję CO2 w trakcie produkcji, w porównaniu do benzyny.


Najpowszechniejsze obecnie biopaliwo to etanol, który zwykle wytwarzany jest z roślin o wysokiej zawartości skrobii lub cukru.

Wodór

W najbliższych dziesięcioleciach wodór będzie najprawdopodobniej odgrywał coraz ważniejszą rolę w transporcie. To nośnik energii, więc poziom emisji CO2 zależy od tego, jak jest produkowany. Obecnie wodór jest najczęściej wytwarzany ze źródeł nieodnawialnych, takich jak gaz, czy węgiel, ale w przyszłości więcej wodoru może pochodzić z odnawialnych źródeł energii, lub procesu elektrolizy.


Zaangażowani jesteśmy w badania naukowe oraz projekty demonstracyjne i otworzyliśmy już sieć stacji handlowych uzupełniających paliwo wodorowe.

Narzędzia strony