Jump menu

Main content |  back to top

Wiadomości i informacje prasowe

Fundacja Marsz Zebry oraz Shell Polska zapraszają na piknik

Wydarzenie Trzy kolory – Zielony odbędzie się 15. września na terenie Automobilklubu Polskiego na warszawskim Bemowie. W godzinach od 11:00 do 16.30.

Piknik edukacyjny


Trzy kolory: Zielony


15. września 2012 roku


Zielone światło dla edukacji w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zaproszenie

Na ten dzień organizatorzy zaplanowali między innymi Wielki Test z Wiedzy o Ruchu Drogowym, do napisania którego zostaną zaproszeni uczestnicy pikniku, a także osobistości radia i telewizji. W praktyce wiedzę będzie można sprawdzić w „miasteczku gokartowym”, odwzorowującym ruch uliczny w mikroskali. Z kolei podczas inscenizacji katastrofy drogowej z udziałem autobusu oraz samochodu osobowego i pokazu ratownictwa medycznego - nauczyć udzielania pierwszej pomocy i prawidłowego zachowania po wypadku.

Inne atrakcje wydarzenia Trzy kolory – Zielony to między innymi przygotowane przez Policję „miasteczko rowerowe” umożliwiające naukę bezpiecznej jazdy na rowerze oraz wyrobienie karty rowerowej i motorowerowej. Organizatorzy zaplanowali także pokaz akrobacji rowerowych, przedstawienia z udziałem dzieci , w tym przedstawienie hip hopowe poświęcone bezpieczeństwu, czy  naukę jazdy z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora, imitującego poruszanie się samochodem, motocyklem i skuterem. Ważnym elementem pikniku będzie też zbieranie, wspólnie z Fundacją Krewniacy,  deklaracji od potencjalnych dawców szpiku. Połączone z oddawaniem na pokładzie Autobusu Krewniaków 9 mm krwi do badań. Uczestnicy otrzymają także apteczki samochodowe, przygotowane specjalnie na to wydarzenie przez Shell Polska.

Shell Polska i Fundacja Marsz Zebry nie po raz pierwszy współpracują przy inicjatywach, mających na celu poprawę bezpieczeństwa drogowego. Shell Polska wsparł zorganizowany w czerwcu 2011 roku  „Marsz Zebry”, który zainaugurował działania Fundacji. Był to kolorowy pochód ulicami Warszawy, zwracający uwagę na niedostateczną edukację dzieci w dziedzinie BRD.  W maju 2012 roku firma uczestniczyła w wydarzeniu Przejdź na jasną stronę drogi ,  podczas którego można było skorzystać z porad  wszystkich służb, zajmujacych się bezpieczeństwiem, w tym nauczyć zasad pierwszej pomocy czy też zbudować, wspólnie z oddziałem Szturmowców z Gwiezdnych Wojen, wielkie przejście dla pieszych.


Piknik Trzy kolory – Zielony  organizowany jest wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji. Imprezę Patronatem objął Burmistrz Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Celem wydarzenia  jest promowanie nowoczesnego i niestandardowego podejścia do wychowania komunikacyjnego.

Piknik ma zwrócić uwagę opinii publicznej na problem edukacji w zakresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także stać się źródłem inspiracji dla nauczycieli oraz instytucji zajmujących się przygotowaniem dzieci i młodzieży do samodzielnego, świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Propagując ideę przyświecającą „Światowej Dekadzie Działań na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2011-2020”, pragniemy uwrażliwić środowiska edukacyjno-oświatowe na problemy związane z bezpieczeństwem drogowym oraz promować odpowiednie postawy u dzieci, młodzieży i dorosłych.

Serdecznie zapraszamy 15. września na Bemowo. By wspólnie twórczo, wesoło i bezpiecznie budować lepszy świat !