Jump menu

Main content |  back to top

Shell działa w Polsce od 1992 roku. Nasza działalność obejmuje biznes Retail (sieć stacji i sklepów Shell, łącznie blisko 400 obiektów w całym kraju, oferujące pełną gamę usług od sprzedaży paliwa po myjnie oraz fast food, Karty paliwowe dla flot samochodów osobowych i vanów oraz dla operatorów transportu ciężkiego - samochodów ciężarowych i autobusów), Oleje i Smary.

Siedziba główna w Polsce znajduje się w Warszawie.

Nasze wartości

Uczciwość, integracja i szacunek dla innych to podstawowe wartości Shell, na których opierają się Ogólne Zasady Prowadzenia Biznesu.

Nasza działalność biznesowa w Polsce

Dzisiaj w Polsce działa prawie 400 stacji paliw Shell.

Koncern, jako pierwszy wśród sieci stacji, zaproponował stałym Klientom program lojalnościowy - SMART (1999).

Jako jedyna firma w Polsce, Shell oferuje kierowcom całą gamę zaawansowanych technologicznie paliw.

Shell był pierwszą firmą, która w 2000 roku zaoferowała polskim klientom paliwa wzbogacane, sprzedawane pod marką Shell V-Power. Duże zainteresowanie kierowców tego typu produktami zaowocowało systematycznym rozszerzaniem portfolio paliw wzbogacanych.

W 2006 roku na rynek trafiła trzecia generacja paliw Shell V-Power z gwarantowaną liczbą oktanową minimum 100. Trzy lata później wprowadziliśmy kolejną generację paliw z rodziny Shell V-Power.

W 2012 roku Shell zastąpił tradycyjne paliwa ekonomicznymi paliwami Shell FuelSave95 oraz Shell FuelSave Diesel, natomiast z początkiem 2013 roku biznes Shell Aviation wkroczył na rozwijający się rynek lotniczy w Polsce.

W Zabierzowie koło Krakowa od 2006 roku działa Shell Business Operations, które jest jednym z największych centrów usług dla biznesu działających w Polsce i zarazem jednostką, która wyróżnia się w kraju pod względem zaawansowania obsługiwanych zadań i kompetencji pracowników.

 

Shell jest globalną grupą firm energetycznych i petrochemicznych. Nasza siedziba znajduje się w Hadze w Holandii, a funkcję dyrektora głównego pełni Ben van Beurden. Naszą firmą macierzystą jest Royal Dutch Shell plc, zarejestrowany w Anglii i Walii.

 

 

Nasza strategia zakłada wzmocnienie naszej pozycji lidera na rynku ropy i gazu, aby zapewnić konkurencyjne zyski naszym udziałowcom, pomagając jednocześnie zaspokojać globalne zapotrzebowanie na energię, czyniąc to w sposób odpowiedzialny.

W ramach działalności Upstream, skupiamy się na poszukiwaniu i wydobywaniu ropy naftowej i gazu ziemnego oraz rozwijamy nowe projekty, poprzez które wspieramy posiadaczy zasobów naturalnych swoją technologią i specjalistyczną wiedzą.

W ramach działalności Downstream kładziemy nacisk na ciągłe generowanie zysków z istniejących aktywów oraz wybranych inwestycji na rynkach rosnących. 

Przeczytaj więcej na temat naszej strategii i największych projektów.

Uczciwość, integracja i szacunek dla innych to podstawowe wartości Shell, na których opierają się Ogólne Zasady Prowadzenia Biznesu.

Shell w liczbach:

  • + 70 państw, w których działamy
  • ~87,000 pracowników
  • 50 % naszej produkcji to gaz ziemny
  • Sprzedaż na poziomie 20,2 milionów ton LNG rocznie

  • 3,3 miliony baryłek gazu i ropy naftowej produkujemy każdego dnia
  • 44 000 stacji paliw Shell na całym świecie
  • >30 rafinerii i fabryk chemicznych (dane z 2012 roku)

Nasza działalność

Upstream poszukuje i wydobywa ropę naftową i gaz ziemny.

Downstream nadzoruje procesy rafineryjne, dostawy, handel i przewóz surowca statkami na całym świecie, wytwarzanie i promowanie szerokiej gamy produktów, oraz produkcję petrochemikaliów dla klientów przemysłowych.

Projects & Technology zarządza wykonywaniem głównych projektów Shell oraz prowadzi badania naukowe i projekty innowacyjne w poszukiwaniu rozwiązań technologicznych.

Osiągnięcia finansowe  

Odwiedź naszą witrynę Investor Centre, aby sprawdzić nasze ostatnie wyniki kwartalne.

Narzędzia strony